Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja w sprawie obrotnicy na rzece Elbląg

Fot. P. Getka

Urząd Morski w Gdyni ma wybudować obrotnicę dla statków na rzece Elbląg. Podczas posiedzenia komisji polityki regionalnej i promocji miasta Anna Stelmaszczyk-Świerczyńska powiedziała, że „już podejmowane są działania związane z jej wykonaniem”.

Głównym tematem posiedzenia był elbląski port i jego przyszłość. Na komisji była obecna dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Anna Stelmaszczyk-Świerczyńska, która przekazała, że urząd zajmie się budową obrotnicy dla statków na rzece Elbląg.

Podejmujemy działania związane z wykonaniem tej obrotnicy. Aktualnie rozważamy wariant jej wykonania – z pionowymi ścianami, takimi, jak umocnienia, które są od Zalewu Wiślanego lub ze skarpami, co spowoduje, że będzie ona mogła być wykonana dużo szybciej, ale być może nie będzie miała 211 metrów, tylko 180 m. To wszystko będzie zależało od szczegółowych parametrów, które wyjdą nam z badań

– mówiła Anna Stelmaszczyk-Świerczyńska.

Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie badań geologicznych gruntów, które mają być wykorzystane pod budowę. Obrotnica, której wykonanie zapowiada Urząd Morski w Gdyni, to część akwenu wodnego pozwalająca na bezpośrednią, bezpieczną nawigację i manewrowanie jednostek, tak, aby mogły obrócić się w kierunku wyjścia z portu.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Elbląg, port, rzeka Elbląg, Urząd Morski w Gdyni
Elbląg oddał hołd żołnierzom AK. „Stanowili fundament oporu przeciwko okupacji”

Apel pamięci, salwa honorowa oraz kwiaty i wieńce. W Elblągu upamiętniono 82. rocznicę powstania Armii Krajowej. Gospodarzem uroczystości był prezydent miasta. Witold Wróblewski podkreślił, że żołnierzom...

Zamknij
RadioOlsztynTV