Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia ws. okrutnego zabójstwa

Prokuratura Olsztyn-Południe

Prokuratura rejonowa Olsztyn-Południe przesłała do sądu akt oskarżenia dotyczący sprawy zabójstwa mężczyzny poruszającego się na wózku inwalidzkim.

Oskarżonymi o to zabójstwo są żona zmarłego Joanna G. i jej dwóch kolegów Jacek P. i Łukasz K.

Sprawa ta poruszyła wiosną opinię publiczną w Olsztynie. Poruszający się na wózku mężczyzna angażował się w życie swojej dzielnicy, służył do mszy i był lektorem, osobą znaną i lubianą w swoim środowisku. Ciało niepełnosprawnego przypadkowy przechodzień odnalazł przy największym w mieście placu zabaw dla dzieci, między dzielnicami Nagórki i Jaroty.

Jak powiedział Prokurator Arkadiusz Szwedowski, żona zamordowanego mężczyzny dała dwóm mężczyznom materiał, którym mieli owinąć sobie dłonie, by nie pozostawili na ciele zmarłego odcisków palców oraz wyprowadziła zmarłego męża z domu na spacer w okolice placu zabaw dla dzieci. Tam kompani kobiety wciągnęli go w zarośla, zrzucili z wózka inwalidzkiego, bardzo dotkliwie pobili oraz dusili paskiem. Piotr G. zmarł na miejscu.

Prokuratura zarzuca zabójstwo całej trójce. Wszyscy są tymczasowo aresztowani, grozi im 25 lat więzienia lub dożywocie. Kobieta jest matką piątki dzieci, wszystkie przebywają w rodzinie zastępczej. Sąd – jeszcze nieprawomocnie – pozbawił jej władzy rodzicielskiej nad dziećmi. (PAP/gol/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morderstwo, zabójstwo, niepełnosprawny
Noworodki z Lubawy zostały uduszone przez matkę

Dzieci urodziły się żywe, a przyczyną ich śmierci było gwałtowne uduszenie - to ostatnia opinia biegłych w sprawie śmierci trzech noworodków, których ciała w kwietniu policjanci...

Zamknij
RadioOlsztynTV