Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: zwycięstwo to mój osobisty sukces

Gościem Porannych Pytań był nowy prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Fot. M.Stankiewicz

O niecałe 4 procent głosów Jerzy Wilk z PiS-u wygrał z Elżbietą Gelert z PO drugą turę wyborów prezydenckich w Elblągu. W pierwszej turze miał większą, bo 10 procentową przewagę nad rywalką.

To zdecydowanie mój sukces – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, Jerzy Wilk. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości cieszył się z wygranej i twierdził, że zdecydowały o niej kontakty z ludźmi. W piątek nowy prezydent Elbląga złoży ślubowanie.

Na początek chcę poznać stan finansów miasta – mówił w Porannych Pytaniach Jerzy Wilk. Dodał, że nie wyklucza „przewietrzenia” elbląskiego ratusza. Prezydent elekt zapewnił, że swoje przedwyborcze obietnice, będzie realizował po kolei. Jerzy Wilk obiecał m.in. likwidację straży miejskiej, obniżkę czynszów w mieszkaniach komunalnych i obniżkę cen biletów miejskiej komunikacji. Nowy prezydent jest przekonany, że teraz Elblągowi potrzeba spokoju.

W drugiej turze głosowania Jerzego Wilka poparło prawie 52 procent wyborców, a Elżbietę Gelert ponad 48 procent. Frekwencja w elbląskim głosowaniu wyniosła prawie 35 procent. (wch/bsc)

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Wilkiem:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory, prezydent
Są pieniądze na sąd w Elblągu

54 miliony złotych ma kosztować budowa 11-piętrowej siedziby sądów rejonowego i okręgowego w Elblągu. Pieniądze na realizację inwestycji są - zapewnił minister sprawiedliwości Marek Biernacki, który...

Zamknij