Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: nie obiecuję gruszek na wierzbie

Gościem Porannych Pytań był kandydat PiS na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk. Fot. M.Stankiewicz.

Gościem Porannych Pytań jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk. Z wykształcenia ekonomista, ma 58 lat, żonę i dwoje dzieci.

W swoim programie wyborczym Jerzy Wilk proponuje przeprowadzenie referendum, w którym mieszkańcy Elbląga mogliby się wypowiedzieć, czy chcą przyłączenia do województwa pomorskiego. Jego zdaniem gospodarczo, kulturowo i historycznie Elbląg zawsze związany był z morzem, a po przyłączeniu do województwa warmińsko-mazurskiego nastąpiła degradacja miasta. Wszystkie placówki szczebla wojewódzkiego zostały przeniesione do Olsztyna, młodzież studiuje w Trójmieście, a wielu mieszkańców jeździ tam do pracy.

Kandydat PiS za prezydenta Elbląga zapowiada też: obniżenie cen biletów komunikacji miejskiej i czynszu z 8 złotych do 6 złotych za metr kwadratowy. Chce likwidacji Straży Miejskiej i opłacania dodatkowych np. weekendowych patroli policji. Jerzy Wilk proponuje wprowadzenie Karty Dużej Rodziny, która rodzinom wielodzietnym dawałaby wiele ulg.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Jerzym Wilkiem

00:00 / 00:00

Z Jerzym Wilkiem rozmawia Leszek Cimoch. Fot. M. Stankiewicz

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aneta Mazur: wprowadzanie ograniczeń jest nie fair

Goszcząca w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Aneta Mazur - zastępca burmistrza Bartoszyc skrytykowała działania celników, którzy od dziś rygorystycznie kontrolują samochody wjeżdżające do Polski z Obwodu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV