Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wcisła (PO): Wolałbym aby Borys Budka był od spraw strategicznych, a klubem parlamentarnym zajął się ktoś inny

Senator Jerzy Wcisła. Fot. A. Chmielewska

Stanowisko szefa partii nie powinno być łączone ze stanowiskiem szefa klubu parlamentarnego – mówił w Porannych Pytaniach senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła.

W październiku mają odbyć się wybory nowego szefa sejmowego klubu Koalicji Obywatelskiej. Obecnie tę funkcje pełni przewodniczący Platformy Borys Budka. Rezygnację ze stanowiska w klubie zapowiedział niedługo po głosowaniu, w którym posłowie PO poparli ustawę podnoszącą uposażenia parlamentarzystów.

W rozmowie z Andrzejem Piedziewiczem senator Jerzy Wcisła podkreślał, że odejście Borysa Budki ze stanowiska przewodniczącego klubu będzie korzystne.

Od samego początku mówiono, że Borys Budka czasowo łączy te dwie funkcje. Mam dla Borys Budki wielki szacunek i myślę, że Platforma Obywatelska ma garnitur wspaniałych liderów. Wolałbym aby Budka był bardziej od spraw strategicznych, a klubem parlamentarnym aby zajął się ktoś inny.

Natomiast w przyszłym tygodniu odbędą się wybory nowego szefa senackiego klubu Koalicji Obywatelskiej. Jako jeden z kandydatów był wymieniany Jerzy Wcisła. On sam mówi jednak, że nie jest zainteresowany tym stanowiskiem.

Wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego jest nam potrzebne – przekonywał w Radiu Olsztyn senator PO Jerzy Wcisła. Platforma planowała wyjazdowe posiedzenie w 4-gwiazdkowym hotelu w Lidzbarku Warmińskim. Posłowie i senatorowie mieli rozmawiać m.in. o podejściu do ustawy o podwyżkach dla parlamentarzystów. Ostatecznie z wyjazdu jednak zrezygnowano, powodem były kontrowersje związane w wyborem luksusowego hotelu.

Senator Jerzy Wcisła na antenie Radia Olsztyn przekonuje jednak, że parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej powinni się spotkać.

Uważam, że jest to błąd w przekazie, że pławimy się w jakimś przepychu. Spotkanie jest nam bardzo potrzebne i mam nadzieję, że nastąpi bardzo szybko i będziemy mogli porozmawiać o przyszłości, o tym jak docierać do ludzi, a nie tylko ciągle bić się w piersi i przepraszać za winy niepopełnione.

Według ostatnich informacji, specjalne posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskiej odbędzie się w połowie tego miesiąca w Sejmie lub w wynajętej sali w Warszawie.

Posłucha rozmowy z Jerzym Wcisłą

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Pierzewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, Platforma Obywatelska, partia, senat, senator, Borys Budka
Jerzy Wcisła przewodniczącym klubu senackiego KO? „Nie podchodzę do tej propozycji z entuzjazmem”

Klub senacki Koalicji Obywatelskiej będzie miał nowego przewodniczącego. Na liście kandydatów pojawiło się nazwisko senatora Jerzego Wcisły. Jak sam przyznaje - nie jest zainteresowany tą ofertą,...

Zamknij
RadioOlsztynTV