Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Jerzy Szmit komentuje kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy. „Nie możemy udawać, że nic się nie stało”

fot. Przemysław Getka

„Głęboko wierzę, że do ostatecznych, złych rozstrzygnięć nie dojdzie” – powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit. W ten sposób odniósł się do politycznego kryzysu w obozie Zjednoczonej Prawicy, do którego doszło po głosowaniu dotyczącym nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Rozmowy dotyczące uzyskania kompromisu z Solidarną Polską i Porozumieniem trwają na dwóch obszarach – podkreślał Jerzy Szmit.

Jeden z nich to obszar programowy, wydaje mi się, że tutaj będzie łatwiej dojść do porozumienia. Natomiast obszar dotyczący obsadzania stanowisk, spraw personalnych zawsze jest trudny. Wierzę, że jednak uda się to wszystko ułożyć

– mówił Jerzy Szmit, prezes PiS w okręgu olsztyńskim.

00:00 / 00:00

Tymczasem rzecznik rządu Piotr Müller powiedział wczoraj, że „w tym tygodniu wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o ustalenia poniedziałkowego spotkania kierownictwa PiS”.

Jak dodał, „jest bardzo prawdopodobne”, że zostanie cofnięta rekomendacja dla obecnego szefa resortu rolnictwa. Przypomnijmy, że Jan Krzysztof Ardanowski – mimo dyscypliny partyjnej – zagłosował przeciwko wprowadzeniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

W tym tygodniu prezydium zarządu olsztyńskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości zajmie się sprawą Jerzego Małeckiego. Poseł z Pisza został zawieszony w prawach członka PiS po tym, jak – mimo zarządzonej dyscypliny partyjnej – zagłosował przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Jerzy Szmit, prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim, powiedział Radiu Olsztyn, że dotarł do niego oficjalny dokument o zawieszeniu Jerzego Małeckiego. Dokument podpisał Jarosław Kaczyński.

Zawieszenie jest zawieszeniem i nie możemy udawać, że nic się nie stało. Pan poseł Małecki jest szefem bardzo ważnej struktury w Piszu i musimy się nad tym faktem zastanowić

– komentował

00:00 / 00:00

Jerzy Małecki jest jednym z 15 posłów PiS, którzy zagłosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Wśród nich jest również minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit, Jerzy Małecki
Poseł z Warmii i Mazur wśród parlamentarzystów zawieszonych w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości

Czternastu posłów zawieszonych w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich jest parlamentarzysta z Warmii i Mazur Jerzy Małecki. Zawieszeni zostali także: Jan Krzysztof Ardanowski, Katarzyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV