Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Poseł z Warmii i Mazur wśród parlamentarzystów zawieszonych w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Jerzy Małecki. Fot. P. Getka

Czternastu posłów zawieszonych w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich jest parlamentarzysta z Warmii i Mazur Jerzy Małecki.

Zawieszeni zostali także: Jan Krzysztof Ardanowski, Katarzyna Czochara, Zbigniew Dolata, Teresa Glenc, Agnieszka Górska, Teresa Hałas, Lech Kołakowski, Henryk Kowalczyk, Krzysztof Szulowski, Piotr Uściński, Marek Wesoły, Bartłomiej Wróblewski i Sławomir Zawiślak.

To pokłosie wczorajszego głosowania w sprawie ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Posłowie ci zagłosowali wbrew dyscyplinie partyjnej, przeciwko ustawie. Decyzję o zawieszeniu podjął prezes partii Jarosław Kaczyński.

W nocy z czwartku na piątek Sejm uchwalił nowelizację, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

Mimo dyscypliny klubowej zarządzonej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przeciw było 38 posłów klubu PiS. Przeciw zagłosowali wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Natomiast od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.

 

Autor: IAR
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, poseł, PiS, głosowanie, Prawo i Sprawiedliwość, zawieszenie, Jerzy Małecki
W. Kossakowski: „Partia musi być jednomyślna, a tego zabrakło”. J. Protas: „Trwa bezwzględna walka o wpływy”

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn byli poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski i poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Podczas posiedzenia Sejmu doszło do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV