Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jego historia sięga powojennego Elbląga. Jubileusz Klubu Sportów Wodnych

Fot. Bogdan Setkowski

75 lat temu pionierzy z Elbląga założyli pierwszy w powojennym mieście klub sportów wodnych. Byli to osadnicy m.in. z Wileńszczyzny i Warszawy.

Przyjechali odbudować elektrownię, tramwaje i zakłady przemysłowe. Po ciężkiej pracy potrzebowali wypoczynku, a blisko mieli rzekę. Życie się odradzało, a pracownicy elektrowni mając takie warunki nad wodą zaczęli bawić się w sport kajakowy.

No i takie były początki. Wszystko się rozwijało, przychodzili koledzy z innych zakładów pracy i tak powstał potem Międzyzakładowy Klub Energetyk

– tłumaczył Władysław Woźniewski, długoletni komandor Klubu Sportów Wodnych.

00:00 / 00:00

Klub zaczął od kajaków, potem włączył inne sporty wodne. Działa do dziś w tej samej przystani i zrzesza wielopokoleniową grupę wodniaków.

Międzyzakładowy Klub Energetyk ma też w swoim gronie wybitnego żeglarza Tomasza Makowskiego, który jest czołowym zawodnikiem w Polsce i Europie. Huczny jubileusz 75-lecia klub zorganizuje 26 sierpnia.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, kajakarstwo, sporty wodne, kajakarze
Sprawdzają, czy w upał ktoś nie zostawił dziecka lub psa w aucie

Patrole straży miejskiej sprawdzają parkingi i miejsca postojów samochodów na terenie Elbląga. Kontrolują, czy ktoś nie zostawił w aucie dziecka lub czworonoga. Mimo licznych apeli i...

Zamknij
RadioOlsztynTV