Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jednak studenci przejdą ulicami Olsztyna

Kortowiada 2014. Fot. Ł. Węglewski

Studenci postawili na swoim. Parada Wydziałów otwierająca Kortowiadę, czyli juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie jednak się odbędzie.

Studenci przejdą jednak inną trasą niż zwykle. Decyzja jest efektem rozmów Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego z prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem.

Początkowo ratusz i policja nie chcieli wydać zgody na paradę ze względu na utrudnienia związane z budową linii tramwajowej. Jednak prośby i zaangażowanie przyniosły efekt – mówi Patryk Ratajczak, rzecznik samorządu studenckiego UWM:

00:00 / 00:00

Najprawdopodobniej parada ruszy ze starego miasta i następnie przejdzie aleją Warszawską do Kortowa.

Studenci są bardzo zadowoleni z takiej decyzji władz miasta:

00:00 / 00:00

Parada Wydziałów otwiera największe juwenalia w Polsce. Studenci wszystkich 17 wydziałów maszerują ulicami Olsztyna do Kortowa, czyli dzielnicy akademickiej. Charakterystycznym elementem parady są wydziałowe koszulki, przygotowywane przez żaków specjalnie na tę okazję. (mlewin/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w juwenalia, Kortowiada
Studenci zapowiadają, że wyjdą w maju na ulice Olsztyna

Studenci nie składają broni i chcą, żeby w maju ulicami Olsztyna przeszła Parada Wydziałów, która otwiera Kortowiadę czyli juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Rektor poinformował wczoraj (18.03.), że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV