Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie chora na COVID-19. Anne-Sophie Mutter poinformowała o tym na swoim FB


Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie Niemka Anne-Sophie Mutter poinformowała na Facebooku o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

W filmie zamieszczonym na swoim fanpage’u powiedziała, że pozostaje w kwarantannie domowej i spodziewa się całkowitego powrotu do zdrowia.

Na początku myślałam, że to totalna katastrofa i tak – w niektórych tragicznych przypadkach jest to bardzo trudna sytuacja, ale ja mam 56 lat i nie palę.

Anne-Sophie Mutter to niemiecka skrzypaczka, którą – gdy miała 13 lat – Herbert von Karajan zaprosił do gry z prowadzoną przez siebie orkiestrą Filharmonii Berlińskiej. Od ponad 40 lat stale gości we wszystkich najważniejszych salach koncertowych świata. Jest czterokrotną laureatką nagrody Grammy.

Wielu kompozytorów dedykowało jej swoje utwory. Byli to m.in. Henri Dutilleux, Sofia Gubaidulina, John Williams. Mutter zaprzyjaźniona jest z kompozytorem Krzysztofem Pendereckim, który napisał dla niej m.in. II Koncert skrzypcowy „Metamorfozy”.

Skrzypaczka Anne-Sophie Mutter Anne-Sophie Mutter jest chora na COVID-19

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kultura, video, koronawirus
Dwie kolejne osoby zmarły. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem, wśród nich troje mieszkańców Warmii i Mazur

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 3 na Warmii i Mazurach. Zmarły dwie kolejne osoby. W szpitalu w Warszawie zmarli:...

Zamknij
RadioOlsztynTV