Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie kolejne osoby zmarły. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem, wśród nich troje mieszkańców Warmii i Mazur

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 58 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 3 na Warmii i Mazurach. Zmarły dwie kolejne osoby.

W szpitalu w Warszawie zmarli: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. Od rana pozytywne wyniki testów laboratoryjnych potwierdzono w sumie u 170 osób w całym kraju. Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1221, z czego 16 osób zmarło.

Najnowsze potwierdzone zakażenia dotyczą:

– 40 osób z województwa mazowieckiego
– 8 osób z województwa podkarpackiego
– 3 osób z województwa podlaskiego
– 3 osób z województwa warmińsko-mazurskiego
– 2 osób z województwa opolskiego
– 1 osoby z województwa pomorskiego
– 1 osoby z województwa wielkopolskiego

Jak poinformował wieczorem rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek w regionie zdiagnozowano 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Są to: młody mieszkaniec Olsztyna, dziewczynka i kobieta w średnim wieku z Elbląga. Cała trójka jest w stanie dobrym. Zarazili się na terenie województwa.

W sumie w regionie na COVID-19 zachorowało 39 osób. Z powodu koronawirusa na Warmii i Mazurach hospitalizowanych jest 48 osób. Pacjenci są w szpitalach w Ostródzie, Elblągu oraz dziecięcym w Olsztynie.

Jak informował konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych dr Piotr Kocbach, trzech chorych przebywających w szpitalu zakaźnym w Ostródzie ze zdiagnozowanym koronawirusem jest w stanie ciężkim. Znajdują się na oddziale intensywnej opieki i są podłączeni do respiratorów. Pacjenci nie mają chorób towarzyszących. To osoby, które przyjechały w ostatnich dniach z Austrii i Francji.

Tymczasem kobieta, która jest tzw. pacjentem „zero” w regionie – została wyleczona opuściła dziś szpital w Ostródzie. Dwukrotne badania wykazały brak obecności koronawirusa. Przebywa obecnie jeszcze w 7-dniowej izolacji w domu.

Pierwsza osoba z regionu zakażona koronawirusem wyzdrowiała. Kobieta jechała z pacjentem „zero”

Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w choroba, uwaga, pilna
Pierwsza osoba z regionu zakażona koronawirusem wyzdrowiała. Kobieta jechała z pacjentem „zero”

Pierwsza osoba w Warmińsko-Mazurskiem zarażona koronawirusem wyzdrowiała. To kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która wróciła do Polski autokarem z Niemiec. Jechała wtedy z tzw....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV