Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Nowoczesna. Rozmawiano o orędziu prezydenta i rekonstrukcji rządu

Katarzyna Królak (Nowoczesna) i Radosław Nojman (PiS)

Jeden na Jednego, czyli starcie opozycji parlamentarnej z partią rządzącą. Goście audycji rozmawiali o orędziu prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym i kandydaturze Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera.

Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Katarzyna Królak – Nowoczesna
  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy
We wtorek prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie przed Zgromadzeniem Narodowym z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. W swoim wystąpieniu prezydent apelował m.in. o rzeczową debatę i zakończenie „starć wrogich plemion”. Jak podkreślił, Polska „nie jest niczyją własnością”. Andrzej Duda stwierdził również, że obchody jubileuszu stulecia niepodległości nie mogą być zwrócone tylko ku przeszłości.

Rekonstrukcja rządu Beaty Szydło. Czy zmieni się premier?
Po południu premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki przybyli do siedziby Prawa i Sprawiedliwości, gdzie odbył się Komitet Polityczny PiS, a następnie spotkanie klubu. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzona rekonstrukcja rządu. Dodał, że Komitet Polityczny PiS podejmie decyzję, czy rekonstrukcja będzie obejmowała także stanowisko premiera.

Premier pytana o rekonstrukcję rządu mówiła, że „zmiany są czymś naturalnym”. Powiedziała, że podsumowanie po 2 latach rządów szef PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał w lipcu na kongresie partii. „Mam nadzieję, że w tym tygodniu sprawę zamkniemy, bo potrzebna jest stabilizacja” – dodała Szydło. Czy Mateusz Morawiecki, bo to o nim mówi się najczęściej, byłby dobrą zmianą na stanowisku premiera?

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, PiS, prezydent, rekonstrukcja, premier, nowoczesna, Radosław Nojman
„Praca w polityce jest trudna, wymaga od nas czasu i odwagi”. Dariusz Rudnik (PiS) i Marcin Kuchciński (PO) gośćmi Porannych Pytań

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska wybrały lokalne struktury swoich partii. Na stanowisku przewodniczącego olsztyńskiego komitetu PiS pozostał miejski radny Dariusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV