Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Praca w polityce jest trudna, wymaga od nas czasu i odwagi”. Dariusz Rudnik (PiS) i Marcin Kuchciński (PO) gośćmi Porannych Pytań

Od prawej: Dariusz Rudnik (PiS) i Marcin Kuchciński (PO)

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska wybrały lokalne struktury swoich partii.

Na stanowisku przewodniczącego olsztyńskiego komitetu PiS pozostał miejski radny Dariusz Rudnik.  Olsztyńskim strukturom PO nadal szefować będzie wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński. Wybory odbyły się w miniony weekend.

Przewodniczący Dariusz Rudnik  jest zdania, że lokalne wybory to duże zobowiązanie

W strukturach Prawa i Sprawiedliwości na poziomie powiatów i gmin wybory trwają od 2 tygodni i zakończą się do 15 grudnia. Wielu przewodniczących zostało już wybranych. W strukturach powiatu olsztyńskiego przewodniczącym został Waldemar Zwierko, a w Nidzicy kolejną kadencję przewodniczącym będzie Patryk Kozłowski (…)

Wybory samorządowe to gorący okres i duże wyzwanie dla struktur powiatowych i gminnych. Staramy się pracować u podstaw i zdobywać zaufanie naszych wyborców. Wyjaśniamy program Prawa i Sprawiedliwości. Liczymy, że PiS znajdzie właściwych kandydatów do pełnienia funkcji samorządowych i będzie na kogo głosować.

Jak mówi Marcin Kuchciński zbliża się gorący czas.

Platforma Obywatelska wybrała też szefa regionu warmińsko-mazurskiego, którym ponownie został Jacek Protas. Przewodniczący struktur zostali też wybrani we wszystkich miastach powiatowych. Do końca roku wybierzemy zarządy powiatów (…)

Teraz jest czas, żeby przekonać mieszkańców Olsztyna i regionu do naszego programu, abyśmy mogli wdrażać swoje pomysły. Musimy ustalić listy wyborcze. Jest to niebywale trudne, bo Prawo i Sprawiedliwość zmienia ordynację wyborczą i nie wiemy w czym się poruszmy. Dopiero na 5 tygodni przed wyborami możemy usłyszeć jakie będą okręgi wyborcze.

Wybory samorządowe odbędą się za niespełna rok.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Dariuszem Rudnikiem i Marcinem Kuchcińskim

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Rudnik, wybory, PO, samorządy
Jacek Protas szefem warmińsko-mazurskiej Platformy Obywatelskiej

Jacek Protas został  przewodniczącym warmińsko-mazurskiej PO. Był jedynym kandydatem na tę funkcję - poinformował przewodniczący komisji wyborczej Marek Bojarski. Bojarski zastrzegł, że są to nieoficjalne wyniki...

Zamknij
RadioOlsztynTV