Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jechał wężykiem i pił piwo. Kierowca w swoim zachowaniu nie widział nic niepokojącego

Olsztyńscy policjanci na jednej z dróg w gminie Gietrzwałd zatrzymali volvo, które zataczało się od krawędzi jezdni do krawędzi. Kierowca był zaskoczony zatrzymaniem, a policjanci zdziwieni, tym co zobaczyli.

Jak powiedział sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, po zatrzymaniu pojazdu policjanci wyczuli od kierującego silny zapach alkoholu.

Mężczyzna w jednej ręce trzymał kierownicę samochodu, a w drugiej otwartą puszkę piwa. Kierowca był zaskoczony zatrzymaniem do kontroli drogowej, w sowim zachowaniu nie widział nic niepokojącego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał prawie 3 promile alkoholu.

Teraz 43-latkowi za jazdę po pijanemu, grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdu, wysoka grzywna i kara więzienia do 2 lat.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, piwo
Namalował obraźliwe napisy na murach oleckiego kościoła, teraz został zatrzymany. Jak 23-latek tłumaczył swoje zachowanie?

Oleccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który w połowie września pomalował sprayem mury jednego z kościołów. 23-latek namalował czarne serca a także napisy: "Katolicyzm zwodzi" i "Nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV