Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Konkurs „Jawor – u źródeł kultury”. Zakończył się nabór zgłoszeń!

Zakończył się nabór zgłoszeń do konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury”, organizowanego przez naszą rozgłośnię. Już 1 maja podczas finału regionalnego konkursu  przekonamy się, kto tym razem podbije serca jurorów i publiczności.

Po sukcesie dwóch poprzednich edycji konkursu muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” Radio Olsztyn zdecydowało o jego kontynuacji również w tym roku.

Muzyczna rywalizacja odbywać się będzie w 5 kategoriach: śpiewak, instrumentalista, kapela ludowa, zespół folklorystyczny, dziecięcy lub młodzieżowy zespół folklorystyczny.

Finalistów poznamy 1 maja w Olsztynku. To oni powalczą o tytuł laureatów konkursu, występ w finale ogólnopolskim w Tokarni koło Kielc oraz nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

***

Konkurs muzyki ludowej „Jawor – u źródeł kultury” ma na celu promocję kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie warmińsko-mazurskich artystów, twórców i wykonawców działających w obszarach związanych z kulturą ludową. W Konkursie Radio Olsztyn przewidziało następujące nagrody w każdej z kategorii:

– za zajęcie I miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 2 000 zł brutto
– za zajęcie II miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 500 zł brutto
– za zajęcie III miejsca podczas finału regionalnego: nagroda finansowa w wysokości 1 000 zł brutto

Ponadto laureaci w każdej kategorii otrzymają możliwość odbycia sześciogodzinnej sesji nagraniowej w Pro Studiu Radia Olsztyn.

 

Pliki do pobrania

Regulamin Konkursu muzyki ludowej Jawor – u źródeł kultury 2022
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych
Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego małoletniego uczestnika konkursu
Formularz zgłoszeniowy

Redakcja: I. Szpakowska

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Morderca z Działdowa trafił do aresztu. W przeszłości leczył się psychiatrycznie

41-letni mieszkaniec Działdowa został aresztowany pod zarzutem zabójstwa swojej matki. Prokuratura podała, że kobieta, której ciało znaleziono w mieszkaniu, miała liczne rany kłute. Dziś zostanie przeprowadzona...

Zamknij
RadioOlsztynTV