DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Jastrzębie odleciały Indykom. Porażka akademików z liderem

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie sprawili niespodzianki w kolejnym spotkaniu PlusLigi. Olsztynianie przegrali z liderem z Jastrzębia 1:3.

W pierwszym secie niemal od początku minimalną przewagę mieli gospodarze. Z czasem powiększyli ją, m.in. za sprawą Jana Hadravy. Jastrzębianie grali pewniej, a siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn popełniali błędy w przyjęciu. Mistrzowie Polski wygrali 25:21, a Javier Weber postanowił zareagować. W miejsca TJ DeFalco i Taylora Averilla, pojawili się Redi Bakiri i Szymon Jakubiszak.

To szybko przyniosło oczekiwane efekty. Akademicy prowadzili w drugiej partii 7:4, ale dali się dogonić i przez kolejne minuty gra była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce olsztynianom znów udało się odskoczyć i zwyciężyć 25:22.

Trzeci set miał podobny przebieg do tego premierowego. Jastrzębski Węgiel kontrolował wydarzenia na parkiecie i do pewnego momentu miał lekką przewagę. Goście próbowali gonić i udało się im się odrobić kilka punktów straty. Jednak wtedy podopieczni Andrei Gardiniego zerwali się do walki i pewnie wygrali 25:20.

W decydującym secie więcej błędów popełnili Akademicy. Zdołali jednak doprowadzić do remisu po 21. Olsztyńskiej drużynie zabrakło niewiele, by doprowadzić do tie-breaka.

……………………………

W dzisiejszym spotkaniu kontuzjowanego Jana Firleja na rozegraniu zastąpił Karol Jankiewicz, który stwierdził, że jastrzębianom pomogło w tym spotkaniu doświadczenie.

00:00 / 00:00

MVP spotkania został były atakujący Indykpolu AZS-u Olsztyn, a obecnie Jastrzębskiego Węgla – Jan Hadrava.

Mieliśmy swoje okazje – podkreślił libero olsztyńskiego AZS-u – Jędrzeja Gruszczyńskiego.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra już w środę. W hali sportowej w Iławie Akademicy podejmą Trefla Gdańsk.

……………………………

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 22;25, 25:20, 25:23)
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jan Hadrava, Jakub Macyra, Rafał Szymura, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski – Jakub Popiwczak (libero) – Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Eemi Tervaportti.
Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Torey Defalco, Karol Jankiewicz, Mateusz Poręba – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Redi Bakiri, Szymon Jakubiszak, Wiktor Janiszewski, Jan Król, Dawid Siwczyk.

……………………………

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Trudny wyjazd siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn

Po niespodziewanej porażce 1:3 w Nysie z ostatnią w tabeli Plusligi Stalą, siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn czeka teraz zdecydowanie trudniejsze zadanie. Podopieczni Javiera Webera zmierzą się...