Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jarosław Gowin o budowie siedziby wydziałów WPiA i WNS: Musimy stawiać na inwestycje

Ta inwestycja ma szerszy sens, bo przyczynia się do rozwoju gospodarczego, a to w czasie pandemii jest szczególnie ważne – mówił w Olsztynie  Jarosław Gowin.

Chodzi o budowę nowej siedziby Wydziału Prawa i Administracji i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie.

Musimy zmienić model rozwoju gospodarczego Polski, musimy stawiać na inwestycje – zwłaszcza w obszarach najbardziej nowoczesnych. To, że za naszymi plecami toczy się ta inwestycja, to jest dobra wiadomość. Doraźnie dla polskiej gospodarki potrzebujemy jak najwięcej tego typu informacji, tego typu pozytywnych sygnałów.

00:00 / 00:00

Uniwersytet otrzymał 6 milionów złotych dofinansowania z ministerstwa, co pomoże sfinalizować inwestycję – poinformował rektor elekt prof. Jerzy Przyborowski.

Wierzę w to, że będziemy mogli poszczycić się, po zmianie tych warunków, wyższą kategorią naukową dyscyplin, które są z tymi wydziałami związane. Ta inwestycja to ponad 70 milionów złotych. Każda złotówka jest dla nas istotna i bardzo dziękujemy za to wsparcie.

00:00 / 00:00

Budowa nowych siedzib wydziałów prawa i nauk społecznych już się rozpoczęła. Potrwa do 2023 roku.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, UWM, Jarosław Gowin, Wydział Prawa i Administracji, siedziba, video, Wydział Nauk Społecznych
Warmia i Mazury w budowie. Sprawdź, gdzie realizowane są kluczowe inwestycje drogowe

Oddając w lipcu 2019 roku do użytku ostatni odcinek południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu S51 stolica regionu włączona została w podstawową sieć drogową kraju. Dzięki budowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV