Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Piechociński: mamy odmłodzenie prezydenta, bo wiatr wieje na wymianę pokoleniową

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Wszyscy jesteśmy zaskoczeni wynikami wyborów prezydenckich w Polsce – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Janusz Piechociński szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier, minister gospodarki.

Wicepremier Piechociński pogratulował zwycięzcy wyborów Andrzejowi Dudzie, a Polakom podziękował za wysoką frekwencję, która – jak mówił – umacnia jakość demokracji. Dodał, że wynik wyborczy powinien PiS i PO nastroić do refleksji. Szef ludowców podkreślił, że kampania wyborcza była bardzo intensywna w deklaracjach i obietnicach, a dziś przyszedł czas na głęboką refleksję. Tylko udana prezydentura będzie udana dla Polski – podsumował.

Janusz Piechociński nie odpowiedział wprost na pytanie, czy będzie się ubiegał o fotel prezydencki w wyborach w 2020 roku. Nie zanegował jednak takiej możliwości.

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Januszem Piechocińskim

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, Janusz Piechociński, duda
Piechociński: „Tylko udana prezydentura będzie udana dla Polski”

Wicepremier Janusz Piechociński zachęca Polaków do wspierania prezydentury Andrzeja Dudy. "Tylko udana prezydentura będzie udana dla Polski" - powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn szef ludowców:...

Zamknij
RadioOlsztynTV