Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Dzisko: Niestety liczba przypadków rośnie i mam nieodparte wrażenie, że ta tendencja będzie się utrzymywała w najbliższych dniach

Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny. Fot. A. Chmielewska

– Niestety musimy się liczyć z tym, że liczba zakażeń w mojej ocenie będzie rosła – powiedział szef sanepidu Janusz Dzisko w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn.

Państwowy Warmińsko-Mazurski Inspektor Sanitarny uważa, że wczorajsze dane mówiące o 12 osobach zarażonych COVID-19 w Piszu są przykładem na to, iż chorych będzie przybywać na Warmii i Mazurach.

Wcześniej mieliśmy sporo dodatnich w Ełku. Oficjalne statystyki tego nie podają, ale przecież 3-4 dni temu mieliśmy 16 dodatnich w Ełku. Część z tych osób była z powiatu grajewskiego, wykonywała swoją pracę na terenie powiatu ełckiego, więc ta statystyka została obniżona o tą wartość. Nie zmienia to mojej oceny, że niestety liczba przypadków rośnie i mam nieodparte wrażenie, że ta tendencja będzie się utrzymywała w najbliższych dniach.

Według szefa sanepidu statystyki zakażeń województwa są lepsze niż w pozostałej części kraju.

My jesteśmy tym województwem, gdzie liczba przypadków, a także wskaźniki liczone na 100 tysięcy czy milion mieszkańców są dobre. Jednak ta sytuacja się zmienia, to widać w tej chwili. Pan redaktor wspomniał o 260 [red. potwierdzonych przypadkach zachorowań], myślę, że za kilka dni ta liczba przekroczy 300 przypadków, bo to już widać niestety. Natomiast liczba osób w kwarantannie – która nie obejmuje już osób wracających z krajów Unii – ciągle rośnie. Niestety mamy w tej chwili ponad 1000 osób, które muszą przebywać w domu i nie mogą swoich czynności zawodowych wypełniać. To jest element, na który warto zwrócić uwagę.

Janusz Dzisko poinformował, że obecnie kilka osób z regionu chorych na COVID-19 przebywa w szpitalach i ich stan wymaga użycia respiratorów.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Januszem Dzisko

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, Janusz Dzisko, inspektor sanitarny, koronawirus, COVID-19
Kolejnych 12 osób z Warmii i Mazur zakażonych koronawirusem. Wszystkie są z jednego powiatu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby wykryto wirusa Sars-CoV-2 u 12 osób z Warmii i Mazur. W całym kraju odnotowano 371 nowych przypadków zakażeń koronawirusem....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV