Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Cichoń: Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybory mogły odbyć się 28 czerwca

fot. Przemysław Getka

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybory prezydenckie odbyły się 28 czerwca – przekonuje poseł Platformy Obywatelskiej z Olsztyna Janusz Cichoń. Na temat wyborów wypowiadał się na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

W ubiegłym tygodniu senackie komisje zaczęły prace nad przyjętą przez Sejm ustawą o tegorocznych wyborach. Podczas prac w komisjach pojawiły się propozycje poprawek. Dotyczą one m.in. zwiększenia roli Państwowej Komisji Wyborczej oraz wydłużenia godzin głosowania. Poseł Janusz Cichoń uważa, że mimo pojawienia się poprawek, parlamentarne prace nad ustawą mogą zakończyć się w tym tygodniu.

Senat przegłosuje ustawę prawdopodobnie środa – czwartek. My od środy zaczynamy Sejm, kończy się w piątek. Z pewnością zdążymy także przegłosować te poprawki, mam nadzieję, że je przyjmiemy. I w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie – przynajmniej teoretycznie – żeby wybory mogły odbyć się 28 czerwca

– uważa poseł Cichoń.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, że ustawa o tegorocznych wyborach prezydenckich zakłada głosowanie w formie tradycyjnej, ale dopuszcza również możliwość głosowania korespondencyjnego. Ogłoszenie daty wyborów leży w gestii marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, głosowanie, senat, Janusz Cichoń
Posłowie z Warmii i Mazur o ponownym starcie kampanii prezydenckiej. „Spotkania z wyborcami odbędą się, ale w sposób bezpieczny”

W najbliższy wtorek senackie komisje wznowią prace nad ustawą określającą zasady tegorocznych wyborów prezydenckich. Głosowanie ma odbyć się zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV