Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jan Król nowym atakującym Indykpolu AZS Olsztyn

Jan Król Fot. www.indykpolazs.pl

Siatkarzem Akademików został atakujący – Jan Król. W ostatnim sezonie grał w warszawskiej Vervie, teraz podpisał dwuletni kontrakt w stolicy Warmii i Mazur.

Jak mówi bardzo się cieszy z nowego wyzwania:

Kiedyś już rozmawiałem z prezesem AZS-u i wtedy nie doszliśmy do porozumienia. Teraz udało się i w końcu jestem. Cieszy mnie to niezmiernie, gdyż jest to bardzo fajne miasto. Tutaj przyjechałem na swój pierwszy obóz siatkarski z KS Metro Warszawa. Także wracam do miejsca, gdzie moja przygoda z siatkówką się zaczęła. Jakie stawiam sobie cele? Grać jak najwięcej i żeby drużyna wygrywała. Chcę jak najwięcej wspomóc drużynę. Mam nadzieję, że będziemy cieszyć kibiców, którzy co raz częściej będą przychodzić na halę. Zaczniemy pomału wracać do normalności i wygrywać jak najwięcej spotkań, zbierać jak najwięcej punktów do tabeli. Wierzę w sukces Olsztyna w tym sezonie

– podkreśla Jan Król.

00:00 / 00:00

Jan Król urodził się 23 sierpnia 1989 roku w Sochaczewie. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w warszawskim Metrze, z którym w 2005 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski Kadetów, a rok później brązowy medal MP Juniorów. Następnie uczęszczał do SMS Spała, aż w 2008 roku trafił do BBTS Bielsko-Biała. Na plusligowych parkietach zadebiutował rok później w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach reprezentował Fart Kielce, Pekpol Ostrołęka i MKS Będzin.

Atakujący w 2014 roku postanowił spróbować swoich sił za granicą. Po sezonie spędzonym w niemieckim CV Mitteldeutschland, na chwilę wrócił do Polski, a dokładniej do GKS Katowice, z którym wywalczył mistrzostwo I ligi (2016). Potem Król grał w Austrii (Hypo Tirol Innsbruck oraz SK Posojilnica Aich/Dob – dwa razy Mistrzostwo Austrii) oraz w barwach rumuńskiego CSA Steaua Bucuresti. W 2019 roku powrócił do Polski, aby bronić barw Chrobrego Głogów. Ostatnie dwa lata spędził w Vervie Warszawa Orlen Paliwa, z którą w minionym sezonie wywalczył brązowy medal.

Jan Król był także młodzieżowym reprezentantem Polski. Wraz z reprezentacją kadetów zdobył złoty medal w turnieju EEVZA w 2006 roku. Rok później sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Europy Kadetów. Brał także udział w Mistrzostwach Świata Kadetów (2007) oraz Mistrzostwach Świata Juniorów (2009).

Umowa zawodnika z olsztyńskim klubem będzie obowiązywała przez dwa lata.

Autor: M. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn, zawodnik, atakujący
Jan Firlej nowym rozgrywającym Indykpolu AZS-u Olsztyn

Trzeci transfer Indykpolu AZS-u Olsztyn przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Nowym zawodnikiem Akademików został rozgrywający Jan Firlej, który do tej pory występował w GKS-ie Katowice. Dlaczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV