Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jan Hadrava opuszcza Indykpol AZS Olsztyn. Atakujący przenosi się do klubowych mistrzów świata

Jan Hadrava ze statuetką MVP

Sensacyjna informacja siatkarska napłynęła do nas z Włoch. Jan Hadrava opuszcza Indykpol AZS Olsztyn i przenosi się do drużyny klubowych mistrzów świata!

Czeski atakujący zasilił szeregi Cucine Lube Civitanova. Jak powiedział nam zawodnik, oferta była olbrzymim zaskoczeniem:

Taka oferta może trafić się raz w życiu. Od zawsze marzyłem, aby zagrać w czołowej drużynie ligi włoskiej.

00:00 / 00:00

Jan Hadrava grał w Indykpolu AZS-ie Olsztyn od 2016 roku. Jak mówi, chętnie będzie tu wracał myślami. Czy jednak zobaczymy go jeszcze kiedyś w barwach Akademików?

Zobaczymy, czy spotkają się jeszcze nasze drogi. Cieszę się z ostatnich 4 lat, jakie tutaj spędziłem

– powiedział Hadrava.

00:00 / 00:00

28-letni reprezentant Czech Jan Hadrava był jednym z najważniejszych zawodników olsztyńskiej drużyny. Rozegrał 112 spotkań, zdobywając 2041 punktów, z czego 1696 atakiem, 187 blokiem i 158 w polu serwisowym. W meczach ekstraklasy 18 razy otrzymał statuetkę MVP.

W Cucine Lube siatkarz będzie podopiecznym byłego trenera reprezentacji Polski – Ferdinando de Giorgiego. Cucine Lube Civitanova w przerwanym z powodu pandemii koronawiursa sezonie Serie A zajął pierwsze miejsce (medali nie przyznano), zdobył klubowe mistrzostwo świata i po raz drugi z rzędu Puchar Włoch.

Autor: M. Świniarski/PAP
Redakcja: A. Dybcio/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, Jan Hadrava, uwaga
Warmińsko-Mazurskie: nowe wyzdrowienie i zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 235 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Są wśród nich dwie osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, dodatkowo jedna osoba z regionu wyzdrowiała. To młoda kobieta i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV