Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jan Dworak: cyfryzacja radia to konieczność

Przewodniczący KRRiT Jan Dworak

W pewnych przypadkach ujawnianie nielegalnych nagrań nie jest łamaniem prawa – mówił w Porannych Pytaniach przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.

Gość Radia Olsztyn zastrzegł, że Krajowa Rada nie zamierza zabierać głosu w sprawie afery podsłuchowej. Jan Dworak dodał, że opinie w sprawie ujawnionych nagrań są podzielone.

W Porannych Pytaniach Jan Dworak mówił także o roli mediów publicznych. W tym roku media publiczne spełniają oczekiwania KRRiT, ale zdaniem Jana Dworaka mają też słabe punkty. Chodzi o to, że rozgłośnie regionalne słuchane są głównie przez słuchaczy w starszym wieku. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pokreślił, że w dzisiejszym świecie konieczna jest cyfryzacja radia. Gość Radia Olsztyn poinformował także, że w tym tygodniu premier ma mianować ministra odpowiedzialnego za wprowadzenie w Polsce opłaty audiowizualnej.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Janem Dworakiem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KRRiT
Sławomir Rogowski: cyfryzacja to olbrzymie wyzwanie

W najbliższych dniach będzie wiadomo, jakie stacje telewizyjne znajdą się jeszcze na multipleksie – zapowiedział w Porannych Pytaniach Sławomir Rogowski z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji....

Zamknij
RadioOlsztynTV