Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie korzyści przyniesie przekop Mierzei Wiślanej? O tym rozmawiano w Gdyni

Fot. Fb A. Chojecki

Ekonomiczne korzyści z przekopu Mierzei Wiślanej – to jeden z tematów, jakie były poruszane podczas tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni zorganizowano po raz czwarty. W panelu dyskusyjnym na temat budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną brał udział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Jak podkreśla, już widać, że ta inwestycja przyniesie efekty.

Widząc ogromne zainteresowanie wokół samej budowy kanału, widzimy to po rosnących cenach gruntów wokół Zalewu Wiślanego, to także duże zainteresowanie inwestycjami w porcie w Elblągu

– podkreśla wojewoda Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Forum Wizja Rozwoju w Gdyni to największe forum gospodarcze w północnej Polsce. W tegorocznej edycji wśród prelegentów byli przedstawiciele rządu – w tym premier Mateusz Morawiecki – a także reprezentanci firm i instytucji otoczenia biznesu.

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Mierzeja Wiślana, Forum
Przed nami drugi etap budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną

Kończą się roboty przygotowawcze przed rozpoczęciem II etapu budowy drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną. Za kilka dni zacznie się część elbląska obejmująca budowę mostu w Nowakowie...

Zamknij
RadioOlsztynTV