Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaka przyszłość czeka port w Elblągu? Miasto zapyta o opinię mieszkańców

Port Morski w Elblągu

24 kwietnia rozpocznie się zbieranie opinii mieszkańców Elbląga na temat przyszłości miejscowego portu. Miasto chce zapytać elblążan o to, czy port ma pozostać w rękach miasta, czy zostać przejęty przez państwo.

Podczas konferencji prasowej prezydent miasta Witold Wróblewski podkreślał, że opinia ta jest niezwykle istotna.

Jesteśmy w takim okresie w którym ruszają nowe perspektywy finansowe, są także analizowane pewne propozycje. Powinniśmy zasięgnąć opinii mieszkańców, jak widzą ten temat

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Głos w sprawie wypowiedzi mieszkańców Elbląga na temat portu zabrał także wiceminister aktywów państwowych. W ocenie Andrzeja Śliwki to dobry pomysł.

Nam zależy na tym, żeby port w Elblągu się rozwijał. Chcemy, żeby stał się czwartym portem RP. Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy za tym, żeby jak najwięcej rozmawiać z obywatelami.

00:00 / 00:00

Wiceminister Andrzej Śliwka przypomniał także, że przez cały czas aktualna jest oferta dokapitalizowania portu do 100 milionów złotych w zamian za przejęcie pakietu większościowego w jego zarządzie.

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie przyszłości portu potrwają 2 tygodnie. Głosy można będzie oddawać pisemnie lub internet. Sondażowe opinie mieszkańców zbierane będą także drogą telefoniczną.

Fot. Port Morski w Elblągu

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, konsultacje, inwestycja, mieszkańcy, Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, port w Elblągu, dokapitalizowanie, Andrzej Śliwka, port. elbląski port
Gazownicy czy oszuści? Mieszkańcy boją się wpuszczać kontrolerów do domów

Pracownicy gazowni kontrolują sieć w olsztyńskich Dajtkach. Rutynowe działania wzbudziły niepokój zwłaszcza wśród starszych mieszkańców osiedla. Z naszą redakcją skontaktowała się słuchaczka, która w obawie, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV