Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak znaleźć najtańsze OC w Olsztynie

Jak znaleźć najtańsze OC w Olsztynie

Jeżeli zamierzasz wykupić ubezpieczenie OC, jedynym kryterium, którym warto się kierować, jest cena. Mianowicie im niższa składka, tym lepsza oferta – inne zmienne zasadniczo nie są istotne. Jak kierowcy z Olsztyna mogą znaleźć najkorzystniejszą polisę i gdzie powinni jej szukać? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w artykule.

W towarzystwie ubezpieczeniowym

Skoro polisy komunikacyjne są udzielane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, może się wydawać, że to właśnie w nich powinno się kupować OC. Teoretycznie to jak najbardziej możliwe, tym bardziej że w Olsztynie działają placówki wszystkich firm ubezpieczeniowych funkcjonujących na polskim rynku. W praktyce nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ ogranicza wybór wyłącznie do jednego towarzystwa, a to nie daje pewności, że właśnie ono zapewnia najkorzystniejsze warunki.

Ograniczając wybór do jednej firmy, ryzyko przepłacenia za OC jest bardzo wysokie, a prawdopodobieństwo, że dana oferta gwarantuje najkorzystniejszą składkę na rynku – niskie. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej marka towarzystwa nie jest istotna, dlatego nie należy się kierować reklamami czy poziomem obsługi. Przy wyborze OC zawsze kluczowa jest cena, dlatego aby znaleźć najtańszą ofertę, powinno się porównać wiele ofert. Jak to zrobić?

U agenta lub w agencji ubezpieczeniowej

Znacznie szerszy wybór niż konkretne towarzystwa gwarantują agencje i agenci ubezpieczeniowi, których działa mnóstwo w Olsztynie. Praktycznie na każdym osiedlu stolicy województwa warmińsko-mazurskiego można znaleźć podmioty lub osoby świadczące usługę pośrednictwa w sprzedaży polis komunikacyjnych, o których więcej przeczytasz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-komunikacyjne.

Do skorzystania z usług agentów i agencji ubezpieczeniowych przekonuje szeroka oferta i indywidualna obsługa. Wsparcie specjalistów obejmuje nie tylko wyszukiwanie najtańszej oferty wśród wielu polis dostępnych na rynku, ale również pomoc w napisaniu wypowiedzenia wygasającego OC czy dobraniu dodatkowo innych ubezpieczeń, jak np. NNW, autocasco czy mini AC. Jeśli chodzi o ten ostatni produkt, aktualny ranking minicasco pozwoli Ci na wybór najlepszej oferty.

Przez Internet

Aby znaleźć najtańsze OC na rynku, kierowcy z Olszyna i każdej innej miejscowości w Polsce nie muszą nawet wychodzić z domu. Dzięki dostępowi do Internetu istnieje możliwość wyszukania najkorzystniejszej cenowo polisy od odpowiedzialności cywilnej za pośrednictwem specjalnych porównywarek i kalkulatorów. Pozwalają one na darmowe wyliczenie składki ubezpieczeniowej w wielu towarzystwach jednocześnie, dlatego są tak wygodne i praktyczne.

Internetowe kalkulatory ubezpieczeniowe umożliwiają sprawdzenie ceny OC w wielu towarzystwach za jednym razem. W tym celu trzeba jedynie uzupełnić specjalny formularz, w którym powinny się znajdować informacje na temat zarówno kierowcy, jak i pojazdu. Dzięki nie porównywarka obliczy dokładną cenę OC w kilkudziesięciu różnych towarzystwach, co pozwala na łatwe i szybkie znalezienie najtańszej oferty.

Poszukiwanie i kupowanie OC przez Internet ma wiele zalet, a jedną z nich jest wygoda i oszczędność czasu. Mogąc załatwić wszystko sprzed monitora, nie trzeba przeznaczyć cennych godzin na przejazd do biura towarzystwa, agencji czy agenta ubezpieczeniowego. Trzeba jednak pamiętać, że kupowanie OC online wymaga większej samodzielności, chociażby dlatego, że wypowiedzenie poprzedniej, wygasającej polisy należy sporządzić i wysłać samemu.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ubezpieczenie, oc
Opublikowano ranking miast, po których poruszają się samochody z najmniejszym przebiegiem. Jak wypadł region?

Przeciętny pojazd należący do mieszkańca Olsztyna ma na liczniku niemal 191 tysięcy kilometrów. To 51. miejsce w rankingu 84 miast Polski, po których poruszają się samochody...

Zamknij
RadioOlsztynTV