Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Opublikowano ranking miast, po których poruszają się samochody z najmniejszym przebiegiem. Jak wypadł region?

fot. Przemysław Getka

Przeciętny pojazd należący do mieszkańca Olsztyna ma na liczniku niemal 191 tysięcy kilometrów. To 51. miejsce w rankingu 84 miast Polski, po których poruszają się samochody z najmniejszym przebiegiem.

Na tle województwa warmińsko-mazurskiego to dobry wynik, bo Elbląg i Ełk zajmują odpowiednio 70. i 79. miejsce. Między Warszawą, która jest liderem na tej liście, a Olsztynem różnica średniego przebiegu wyniosła prawie 33 tysięcy kilometrów.

Ranking przygotowali eksperci rankomat.pl. Deklarowany przebieg auta to jeden z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas wyceny polisy. W trzecim kwartale tego roku za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne olsztynianie płacili średnio 710 złotych. To więcej zarówno od średniej krajowej (678 złotych), jak i wojewódzkiej (634 złote). Mniej za ochronę ubezpieczeniową pojazdów płacili w regionie tylko kierowcy z Ełku – średnio 677 złotych.

Na cenę OC wpływa także historia ubezpieczenia kierowcy, dane techniczne pojazdu, rodzaj dróg, którymi się porusza i statystyki wypadkowe, które przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku w tym regionie.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowcy, samochody, ubezpieczenie, oc, ranking, przebieg
Staranowała kilka samochodów i zadzwoniła po pijanego znajomego. Dwie osoby trafiły w ręce policji

Niecodzienna kolizja i niecodzienna interwencja policji w Lidzbarku Warmińskim. Kierująca autem osobowym 19-letnia kobieta bez prawa jazdy staranowała kilka samochodów zaparkowanych na ulicy Astronomów. Przestraszona uciekła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV