Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii? Konferencja prasowa wojewódzkich służb

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele m.in. sanepidu, kuratorium i policji zaapelowali o czujność podczas zimowego wypoczynku. Ferie zimowe poza domem spędzi 6,5 tysiąca dzieci i młodzieży z naszego regionu. To niecałe 3 procent z ogółu, który wynosi nieco ponad 228 tysięcy.

Nad wypoczywającymi będą czuwać odpowiednie służby. – Bezpieczeństwo podczas ferii trzeba też rozpatrywać w kontekście piątej fali pandemii – przekonywał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski, który apelował o przestrzeganie zasad epidemicznych – DDM.

Nasze działanie związane z bezpiecznymi feriami musi się skupić wokół działań, które mają uchronić nasze dzieci i młodzież od skutków pandemii. Najlepszym zabezpieczeniem są szczepienia. Dbajcie o te podstawowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego – dystans, dezynfekcja, maseczka.

00:00 / 00:00

Wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko zaapelował do rodziców, by nie wysyłali na wypoczynek zorganizowany dzieci z infekcją.

Pierwsza zasada jest taka – dzieci, które są podejrzewane o pojawienie się jakiejkolwiek infekcji, nie powinny uczestniczyć w wypoczynku zimowym. To jest też apel do rodziców, którzy opiekują się swoimi pociechami, że jeżeli dziecko zdradza pewne objawy infekcji, to nie powinno wyjeżdżać ani przebywać w środowisku innych dzieci.

00:00 / 00:00

Z kolei inspektor Arkadiusz Sylwestrzak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie ostrzegał, że policjanci, oprócz prewencji, będą bacznie przyglądać się kierowcom.

Nasze działania ukierunkowane będą na prędkość. To jest podstawowy element, który doprowadza do zdarzeń drogowych na terenie całego kraju i województwa. Będziemy podchodzić restrykcyjnie. Zmienił się taryfikator mandatów, więc apeluje do wszystkich, którzy będą wypoczywali na terenie województwa o zdjęcie nogi z gazu.

00:00 / 00:00

Podczas konferencji warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki zapewnił o nadzorze kontrolerów nad wypoczynkiem zorganizowanym.

Już wystosowałem apel o szczególną wrażliwość w tym czasie. Każda forma wypoczynku jest rejestrowana w bazie wypoczynku. On jest monitorowany i objęty nadzorem kuratora oświaty. Jak co roku wizytatorzy w całym województwie warmińsko-mazurskim będą nadzorować ów wypoczynek.

00:00 / 00:00

Pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa nad wodą Maciej Rokus ostrzegał przed wchodzeniem na lód.

Konferencja prasowa „Bezpieczne Ferie 2022” Fot. W-MUW

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w wojewoda, policja, sanepid, ferie zimowe, kurator oświaty, konferencja prasowa, video
Jakie książki najchętniej wypożyczają elblążanie?

Czytelnictwo w Elblągu ma się dobrze. Mieszkańcy chętnie korzystają z zasobów Biblioteki Elbląskiej, gdzie szukają zarówno literatury pięknej, jak i książek koniecznych do nauki. Dużą popularnością...

Zamknij
RadioOlsztynTV