Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak wygląda sytuacja Portu Morskiego w Elblągu w czasie wojny w Ukrainie? Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. J. Sulecki

Życie Portu Morskiego w Elblągu toczy się mimo tego, że na pierwsze półrocze jego działalności ogromny wpływ miała sytuacja geopolityczna związana z napaścią Rosji na Ukrainę. Opowiedział o tym gość Porannych Pytań – Arkadiusz Zgliński, dyrektor placówki.

– Nasi operatorzy już na początku wojny odmówili obsługi transportów z obwodu kaliningradzkiego, a to jest na razie 98% naszej działalności – wyjaśnia gość Porannych Pytań Arkadiusz Zgliński, dyrektor Portu Morskiego w Elblągu.

Port działa, wciąż ma kontrakt dotyczący transportu kanału hydrotechnicznego na Wyspę Estyjską. Czeka również na otwarcie drogi wodnej z Bałtyku na Zalew Wiślany i do Elbląga, dlatego nadal zawierane są umowy i prowadzone rozmowy z firmami, które chcą prowadzić tu działalność.

W Elblągu są terminale towarowe oraz miejsca do gromadzenie towarów masowych, wciąż działa też terminal pasażerski. Port nie ma wakacji – dla przedsiębiorstwa to szczyt sezonu.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Pieniądze z polityki spójności i prezydencja Czech. Posłuchaj Porannych Pytań

- Mamy do czynienia z dobrym działaniem Komisji Europejskiej – tak o końcu negocjacji ws. Umowy Partnerstwa mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn europoseł PiS Karol...

Zamknij
RadioOlsztynTV