Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak przygotować się do badania na obecność wirusa Sars-Cov-2 i uniknąć stania w kolejce?

Fot. Łukasz Sadlak

W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje 27 punktów pobrań wymazów w celu sprawdzenia obecności koronawirusa. Zlokalizowane są najczęściej przy szpitalach czy izbach przyjęć.

Aby uniknąć czekania w kolejkach, warto wcześniej zadzwonić i ustalić godzinę badania – mówi Magdalena Mil z oddziału NFZ w Olsztynie.

Wybór konkretnego punktu należy wyłącznie od pacjenta, dlatego zachęcamy do sprawdzenia na naszej stronie, gdzie takie badanie można wykonać.

00:00 / 00:00

Do badania trzeba się też odpowiednio przygotować i mieć przy sobie dowód tożsamości.

Na dwie godziny przed pobraniem nie należy jeść i pić, myć zębów, ani płukać jamy ustnej lub nosowej, nie wolno palić, przyjmować leków i żuć gumy.

00:00 / 00:00

Lista wszystkich punktów, w których można zbadać się na obecność wirusa Sars-Cov-2, wraz z numerami telefonów i godzinami przyjęć, jest dostępna na stronie internetowej warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ – TUTAJ.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, kolejka, koronawirus, wymaz
Ponowne otwarcie biblioteki w Kętrzynie. Plany pokrzyżował wirus

Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie znowu otwarta dla czytelników. Placówka została zamknięta 13 października po tym, jak u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Wtedy też wstrzymano...

Zamknij
RadioOlsztynTV