Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak nie dać się oszukać podczas wyborów? Minister cyfryzacji: Powstaje portal do walki z dezinformacją

Fot. fotolia

Ministerstwo cyfryzacji, wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i NASK-iem, opracowało portal, który w czasie wyborów oraz kampanii wyborczej ma zapewnić bezpieczeństwo – dowiedziało się Polskie Radio.

Strona „Bezpieczne Wybory” ma być zbiorem dobrych zasad, jak nie dać się oszukać – wyjaśnia minister cyfryzacji Marek Zagórski:

Głównym celem jest ochrona przed kampaniami dezinformacyjnymi, zarówno na poziomie ogólnokrajowym, jak i lokalnym. Chcemy budować świadomość bezpośrednio przed wyborami na co zwracać uwagę w sieci i jak się nie dać oszukać.

00:00 / 00:00

Minister cyfryzacji zaznaczał, że portal nie będzie narzędziem w walce politycznej:

Ma to być portal całkowicie neutralny politycznie. Będzie on informował, jak odróżniać informację fałszywą od prawdziwej. Ten portal nie będzie niczego oceniał.

00:00 / 00:00

Portal „Bezpieczne Wybory” zostanie uruchomiony jeszcze w tym tygodniu.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w portal, wybory samorządowe, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK, Bezpieczne wybory, dezinformacja
Jerzy Wilk przedstawił swój pomysł na rewitalizację elbląskiego basenu miejskiego

W Elblągu kandydat na prezydenta miasta, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk, zaprezentował koncepcję rewitalizacji terenu po byłym basenie miejskim. Odniósł się jednocześnie do niedawnej porażki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV