Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Decyzja o zakupie ubezpieczenia na życie nie należy do prostych – należy wybrać sumę ubezpieczenia, poświęcić część swojego budżetu, zobowiązać się na lata płacenia składek. Rynek ubezpieczeniowy pełen jest bardzo różniących się od siebie ofert. Czym zatem się kierować?

Wystarczy kilka prostych wskazówek, które ułatwią decyzję – jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie. Sprawdź, czym się kierować.

Po co ubezpieczenie na życie?

Wystarczy sprawdzić dowolny aktualny ranking ubezpieczeniowy https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html, by przekonać się jak trudny może być wybór.

Polisę na życie można zakupić z rożnych powodów. Jednym z nim może być chęć zabezpieczenia finansowego dla bliskich na wypadek nagłej, nieprzewidzianej śmierci. Innym, równie ważnym powodem może być z kolei chęć odłożenia większych środków na przyszłość. Każdy może zatem mieć zupełnie inne potrzeby względem ubezpieczenia.

Jaki rodzaj ubezpieczenia na życie?

Również rodzaj ubezpieczenia na życie określa cel ochrony. Spośród polis życiowych można wybrać polisę:

● indywidualną,
● grupową,
● rodzinną,
● posagową
● NNW,
● inwestycyjną.

Zadaniem polisy indywidualnej jest zabezpieczenie finansowe na wypadek nagłej śmierci. W sytuacji dożycia końca umowy, ubezpieczony otrzymuje zgromadzone przez lata środki. Polisa może mieć podstawowy zakres ochrony, ale również można odpowiednio rozbudową swoją ochronę i wykupić umowę dodatkową, np. dotyczącą poważnego zachorowania (zawał mięśnia sercowego, udar mózgu) lub pobytu w szpitalu. Indywidualny charakter produktu umożliwia zbudowanie indywidualnej, spersonalizowanej ochrony.

Grupowe ubezpieczenie jest formą ochrony, którą nabyć można za pośrednictwem miejsca zatrudnienia. Jest to produkt kierowany do większej grupy ludzi w różnym wieku oraz o różnych potrzebach i możliwościach finansowych. Większa liczba klientów pozwala ubezpieczycielowi obniżyć cenę składki. Grupówka zapewnia szeroki zakres ochrony, jednak przy tym oferuje niewysokie sumy ubezpieczeń. Oznacza to, że ewentualne odszkodowania nie będą zbyt wygórowane.

Ubezpieczenie rodzinne to produkt skierowany do rodzin, gdzie można określić potrzeby każdego członka rodziny, np. dla nas podstawowa ochrona, dla dziecka ochrona NNW, natomiast dla teściów – polisa bezterminowa. Ochrona zapewniana jest w ramach jednej składki, co wiele ułatwia.

Polisa posagowa to rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zabezpieczyć finansowo przyszłość swoich dzieci. Ubezpieczenie może zapewniać ochronę do ukończenia określonego roku życia, np. 25 lat. Po zakończeniu umowy kwota zostaje wypłacona ubezpieczonemu dziecku, a te może spożytkować ją na dowolnie wybrany cel.

Rolą polisy NNW jest zapewnienie szerokiego zakresu ochrony dla osoby ubezpieczonej. Ochrona dotyczy konsekwencji nieszczęśliwych wypadków, zatem dotyczy pobytu w szpitalu, urazu ciała, poważnego zachorowania, wstrząśnienia mózgu oparzenia, porażenia prądem czy odmrożenia.

Z kolei ubezpieczenie inwestycyjne jest połączeniem produktu ochronnego oraz inwestycji środków. Ubezpieczony samodzielnie podejmuje decyzję o tym, jak duża część składki ma być kierowana na fundusze inwestycyjne. Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie ochronne, wyraża się zgodę na pewnego rodzaju ryzyko związane z inwestycjami, jednak lata inwestycji mogą przynieść wiele korzyści.

Gdzie szukać polisy, żeby nie żałować?

Każdy z nas potrzebuje zupełnie innego rodzaju zabezpieczenia. Przykładowo: dwie osoby poszukują polisy na życie w podstawowym zakresie, jednak jedna z nich posiada kredyt mieszkaniowy na wysokość 200 000 zł, druga z kolei nie posiada wielkich zobowiązań finansowych. Warto zacząć od ustalenia – jaka suma ubezpieczenia nas interesuje. Dzięki temu podejmuje się decyzję o wiele świadomiej.

Ważne jest również, by sprawdzić, co oprócz pieniędzy – oferuje nam ubezpieczenie. Dobrze zatem zwrócić uwagę na assistance, jakie oferuje polisa. Można w ten sposób uzyskać transport medyczny, wsparcie psychologa czy dowóz leków. W ramach assistance towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bardzo szeroki zakres usług, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy rankingu ubezpieczeniowego, z pomocą którego łatwo dotrzeć do większej liczby ofert. Dzięki temu można dowiedzieć się o rozwiązaniach lepszych, korzystniejszych czy tańszych.

 

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ubezpieczenie
Jak działa ubezpieczenie sportowe dla amatorów?

Wakacje to czas szaleństwa i spełniania zachcianek, których nie sposób realizować przez resztę roku. Właśnie dlatego wiele osób, podczas wyjazdów, decyduje się na narty, nurkowanie, wycieczki...

Zamknij
RadioOlsztynTV