Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak działa ubezpieczenie sportowe dla amatorów?

Wakacje to czas szaleństwa i spełniania zachcianek, których nie sposób realizować przez resztę roku. Właśnie dlatego wiele osób, podczas wyjazdów, decyduje się na narty, nurkowanie, wycieczki górskie, jazdę na łyżwach i inne aktywności.

Warto jednak pamiętać, że wiąże się z nimi ryzyko, które można zminimalizować poprzez ubezpieczenie sportowe. Dzisiaj dowiesz się, jak działa tego typu polisa.

Polisa turystyczna to nie to samo co ubezpieczenie sportowe

Bardzo często można spotkać się ze wzajemnym myleniem tych dwóch produktów. Polisa turystyczna nie może być jednak stosowana zamiennie z ubezpieczeniem sportowym, ponieważ są to dwa różne instrumenty, które działają w innym zakresie. Nie daj się więc zwieść i przed podpisaniem dokumentów sprawdź dokładnie, czy wybrana przez Ciebie oferta spełnia Twoje oczekiwania oraz odpowiada wakacyjnym planom.

Jak działa ubezpieczenie sportowe?

Z pozoru zasady działania są podobne do polisy turystycznej – ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, pobytu w szpitalu oraz pomaga w minimalizowaniu strat związanych z nagłymi wypadkami. Zasadnicza różnica jest jednak taka, że tylko ubezpieczenie sportowe pokrywa wyżej wspomniane koszty powstałe w wyniku uprawiania sportu. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór produktu i dokładnie przeczytanie OWU (Ogólnych Warunków Umowy).

Komu potrzebne jest ubezpieczenie sportowe?

Każdy, kto podczas urlopu planuje nurkowanie, jazdę na nartach, żeglowanie lub jazdę konną z pewnością doceni zalety posiadania polisy sportowej. Ubezpieczyciele przygotowali również specjalne rozszerzenia dla fanów dyscyplin ekstremalnych takich jak spadochroniarstwo, skoki na bungee, wyprawy górskie do 5000 m n.p.m., rajdy terenowe czy triathlon. Tutaj znajdziesz więcej konkretnych informacji na temat ubezpieczeń sportowych https://wakacyjnapolisa.pl/.

Uważaj na zakres ochrony

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają bardzo różne podejście do polis sportowych, dlatego bardzo ważna jest kontrola nad tym, co podpisujesz. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – przeczytaj dokładnie OWU, ponieważ tam właśnie znajdują się najważniejsze założenia Twojej polisy. Skrupulatność na tym etapie sprawi, że w sytuacji kryzysowej nie spotka Cię przykra niespodzianka w postaci wyłączenia, które jest opisane w umowie, ale o którym nie wiedziałeś. Pamiętaj też, że polisa polisie nierówna i to, co otrzymujesz w firmie X, nie musi mieć wcale przełożenia na ofertę firmy Y.

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenie sportowe to produkt, który okazuje się przydatny dla osób aktywnych i lubiących spędzać wolny czas, uprawiając swoje ulubione dyscypliny sportowe. Duży zakres ochrony oraz przystępne ceny sprawiają, że klienci coraz częściej sięgają po tego typu produkty. Nasza rada jest taka, byś nie bał się pytać i odważnie podchodził do kontaktu z towarzystwem ubezpieczeniowym – im więcej będziesz wiedzieć, tym łatwiej wyegzekwujesz swoje prawa w sytuacji kryzysowej.

 

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wakacje, ubezpieczenie
CBOS: niemal dwie trzecie Polaków zamierza wyjechać w tym roku na urlop

Niemal dwie trzecie dorosłych Polaków planuje w tym roku przynajmniej dwudniowy wypoczynek - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. W ubiegłym roku na taki urlop wybrało...

Zamknij
RadioOlsztynTV