Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: Ani złotówka do naszego regionu nie trafi z tak zwanego Funduszu Odbudowy

Poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Pan Kaczyński po raz kolejny postawił na Orbana, a nie na pozostałe 25 krajów Unii Europejskiej – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PO Jacek Protas.

Przewodniczącego zarządu regionu warmińsko-mazurskiego Platformy Obywatelskiej uważa, że Jarosław Kaczyński zawiedzie się na węgierskim premierze w czasie negocjacji budżetowych z Unią Europejską. Poseł Protas potwierdził, że Koalicja Obywatelska zaproponuje senatorom przyjecie uchwały wzywającej rząd do jak najszybszego osiągnięcia porozumienia budżetowego, które zostało wynegocjowane w Unii Europejskiej.

Nawet wtedy przy tym słynnym dwadzieścia siedem do jednego Orban w ostatniej chwili też wystawił Kaczyńskiego do wiatru. Wystawi i teraz, bo różnica między Orbanem a Kaczyńskim polega na tym, że Orban to jest cwany gracz, który się sprawnie porusza w salonach europejskich i koniec końców wynegocjuje dla siebie to, co najlepsze i zostawi Kaczyńskiego na lodzie. 

My się spodziewamy, że w kolejnym Regionalnym Programie Operacyjnym znajdziemy wiele miliardów złotych na rozwój naszego regionu. Były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podkreślił, że są to pieniądze na wsparcie przedsiębiorców z regionu. Poseł Protas potwierdził, że Koalicja Obywatelska zaproponuje senatorom przyjecie uchwały wzywającej rząd do jak najszybszego osiągnięcia porozumienia budżetowego, które zostało wynegocjowane w Unii Europejskiej.

Najbardziej bolesne dla nas będzie to, że ani złotówka do naszego regionu nie trafi z tak zwanego Funduszu Odbudowy, czyli instrumentu finansowego, który powstał w reakcji na kryzys kowidowy, zdrowotny, gospodarczy, na odbudowę europejskich gospodarek po tym kryzysie. 

Do wysłuchania rozmowy z Jackiem Protasem zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania, Jacek Protas
Karol Karski: Tam, gdzie są wielkie pieniądze, tam są i wielkie pokusy

Mamy do czynienia z sytuacją, w której trzeba mieć mocne nerwy i konsekwentnie opierać się o stanowisko, które zostało uzgodnione wcześniej - tak na temat ewentualnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV