Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Nowiński pozostanie dyrektorem Biblioteki Elbląskiej

Fot. Urząd Miejski w Elblągu

Jacek Nowiński pozostanie dyrektorem Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida. Na kolejną kadencję powołał go prezydent Elbląga.

Powołanie nastąpiło na czas określony, czyli do 29 lutego 2028 r. Jak przekazała Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta miasta, decyzja ta podyktowana jest faktem skutecznego kierowania biblioteką przez Jacka Nowińskiego oraz znaczących jego dokonań, które miały pozytywny wpływ na rozwój instytucji oraz wzrost poziomu i jakości świadczonych usług w bibliotece.

Jacek Nowiński jest historykiem, archiwistą. Ukończył podyplomowe studium menedżerskie w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Master of Business Administration w Szkole Głównej Administracji i Zarządzania w Warszawie. Objął stanowisko dyrektora Biblioteki Elbląskiej w drodze konkursu w marcu 2003 r. Pod jego kierownictwem instytucja zrealizowała 40 projektów przy dofinansowaniu 3,3 mln złotych ze źródeł zewnętrznych. W 2016 roku Biblioteka Elbląska decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała status Biblioteki Naukowej, a zbiory zabytkowe elbląskiej książnicy zaliczone zostały do narodowego zasobu bibliotecznego.

Zarządzenie o powołaniu Jacka Nowińskiego na kolejną kadencję poprzedzone zostało otrzymaniem pozytywnej opinii ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, Biblioteki Narodowej, Komisji Zakładowej Związku Zakładowego Bibliotekarzy i Pracowników Bibliotek „Bibliotekarze Polscy”, Biura Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Bibliotece Elbląskiej, a także Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w dyrektor, Jacek Nowiński
Dyrektor elbląskiego muzeum odwołany. W tle możliwe nieprawidłowości w instytucji

Dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu Lech Trawicki odwołany. Taką decyzję podjął prezydent Elbląga. Witold Wróblewski argumentował to nieprawidłowościami w tej instytucji. W Prokuraturze Rejonowej w Elblągu...

Zamknij
RadioOlsztynTV