IV liga: nawet żona trenera wiedziała, że Znicz pewnie wygra

Concordia – Pisa. Fot.: Dawid Araszewski / Concordia Elbląg

– Leżałem z żoną w łóżku, rozpisywałem przeciwnika, a ona na to: „Nad czym ty się zastanawiasz? Macie 38 punktów, bramki: 43-7. Musicie wygrać” – tak nietypowo opisywał sytuację przed meczem Znicz Biała Piska – Błękitni Orneta trener mistrzów jesieni w IV lidze, Ryszard Borkowski. Faktycznie – Znicz wygrał aż 7:0.

ZNICZ BIAŁA PISKA – BŁĘKITNI ORNETA 7:0 (1:0)

To był pojedynek, w którym faworyt był tylko jeden. Lider i zdecydowany kandydat do awansu gładko pokonał „czerwoną latarnię” rozgrywek. Trener Znicza Ryszard Borkowski, przyznał jednak, że choć przewidywania małżonki się sprawdziły, to początek pojedynku nie był wcale łatwy.

POSŁUCHAJ

00:00 / 00:00

CONCORDIA ELBLĄG – PISA BARCZEWO 1:1 (0:0)

W Elblągu emocji nie brakowało. Gospodarze długo nie potrafili sforsować obrony rywala i – kiedy wydawało się, że trafienie z 81 minuty Watanabe da Słoniom upragnione trzy punkty, w doliczonym czasie gry wyrównał Paprocki i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

MKS KORSZE – TĘCZA MIŁOMŁYN 2:1 (0:1)

Na gościnnym boisku w Kętrzynie, mecz „za sześć punktów” wygrał zespół MKS-u, choć do przerwy przegrywał 0:1. Trafienia Łokietka i Szerszenia pozwoliły jednak wyprzedzić w tabeli Tęczę i znacznie oddalić się od strefy spadkowej, w której korszanie swojego czasu zagościli na dłuższy czas.

WYNIKI I TABELA PO 15. KOLEJCE IV LIGI

(kliknij, aby powiększyć)

M.Świniarski

Więcej w Concordia Elbląg, MKS Korsze, IV liga, Błekitni Orneta, Znicz Biała Piska, Pisa Barczewo, Tęcza Miłomłyn
14.kolejka IV ligi: Znicz znów z gradem goli

14. kolejka IV ligi potwierdziła, że liderowi z Białej Piskiej znakomicie gra się na boisku w Kętrzynie. Tydzień temu rozbili tam MKS Korsze 7:2, a teraz...