Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Inwestują w sztuczną inteligencję. Elbląska uczelnia tworzy klaster obliczeniowy

W Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu powstanie klaster obliczeniowy wykorzystujący IBM Power. To rozwiązanie stworzone z myślą o erze zdominowanej przez technologię sztucznej inteligencji.

Ta prestiżowa inwestycja ma dać studentom najnowsze rozwiązania technologiczne – powiedział dr Jacek Paluszak – dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego w Elblągu działającego w Akademii.

Inwestujemy w taki klaster po to, by propagować nowe technologie wśród studentów, a oni będą to robić w otoczeniu gospodarczym. (…) To maszyna, która w szybki sposób potrafi przetwarzać dane obliczeniowe na przykład uczenie sieci neuronowych.

00:00 / 00:00

Jest to kolejny klaster obliczeniowy w Polsce oparty o technologię IBM i przedsięwzięcie, które przyczyni się do szybszego rozwoju technologicznego. Akademia Nauk Stosowanych planuje rozbudowę i nie wyklucza – w przyszłości – udostępnienia posiadanych rozwiązań technologicznych podmiotom zewnętrznym.
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, nauka, sztuczna inteligencja, klaset, IBM
Więcej pieniędzy na wymianę starych pieców. Skorzystają mieszkańcy Elbląga

Elbląg przystąpił do rządowych programów „Czyste powietrze” i „Ciepłe mieszkanie”. Dzięki temu więcej elblążan będzie mogło skorzystać z dofinansowania wymiany starych pieców na ekologiczne systemy ogrzewania....

Zamknij
RadioOlsztynTV