Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Interweniowali ponad 2 tysiące razy. Elbląscy strażacy podsumowali miniony rok

Fot. Przemysław Getka

To był dobry rok dla elbląskich strażaków – tak na rocznej odprawie podsumował kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej pracę swojej jednostki.

Spadła liczba interwencji i strażacy wzbogacili się o nowy sprzęt wart kilka milionów złotych. Do tego dwie strażnice przeszły solidną modernizację – to jednostki w Elblągu i Pasłęku. Jak powiedział kapitan Łukasz Kochan, inwestycja doszła do skutku dzięki wsparciu wojewody, który przekazał na ten cel milion 700 tysięcy złotych.

Coraz bliżej jest też początek budowy nowej komendy, na którą czeka kolejne pokolenie strażaków. Lada dzień ogłoszone zostaną kolejne przetargi.

W ubiegłym roku elbląscy strażacy interweniowali ponad 2 tysiące razy. Tylko 1/3 wezwań to było gaszenie do pożarów, reszta to tzw. miejscowe zagrożenia. Było też 170 fałszywych alarmów. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu służy 156 strażaków i 3 pracowników cywilnych.

fot. Przemysław Getka

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażak, Elbląg
W Elblągu ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Jest obowiązkowa i potrwa do połowy marca

Przed Powiatową Komisją Zdrowia i Wojskowym Komendantem Uzupełnień staną kobiety i mężczyźni urodzeni w roku 2000. Kwalifikacja dotyczy także osób starszych, które wcześniej, z różnych powodów,...

Zamknij
RadioOlsztynTV