Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspektorzy zachęcają młodzież do podejmowania legalnej i bezpiecznej pracy

Fot. D. Wojciechowski

Dorywcze zatrudnienie na wakacje interesuje wielu młodych ludzi. W Węgorzewie można było dowiedzieć się, jakie są zasady legalnego zatrudnienia osób poniżej 18. roku życia.

Na Placu Wolności można było skorzystać z porad w mobilnym punkcie kampanii Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie „Patent na pierwszą pracę”. O szczegółach mówił Łukasz Sztych, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie.

Jest okazja do tego, żeby bezpłatnie uzyskać pomoc. Osoby, które się do nas zwracają, najczęściej pytają o to, w jaki sposób zalegalizować podstawy zatrudnienia, czy jest możliwość powierzenia pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej dla osoby młodej – podkreślam, że jeśli nie ma to cech stosunku pracy, taka forma może być dopuszczalna – czy są jakieś zasady odmienne w zakresie wynagrodzenia, urlopu, czasu pracy.

00:00 / 00:00

Za tydzień w niedzielę Okręgowy Inspektorat Pracy ze swoim punktem informacyjnym będzie w Iławie, a ostatnie spotkanie będzie 15 lipca w Mikołajkach.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Jak znaleźć pierwszą pracę? Pomoże w tym Okręgowy Inspektorat Pracy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, praca, Okręgowy Inspektorat Pracy
Jak znaleźć pierwszą pracę? Pomoże w tym Okręgowy Inspektorat Pracy

W jakim wieku można podjąć pracę i co zrobić, by była to praca bezpieczna - tego można dowiedzieć się podczas kampanii Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie....

Zamknij
RadioOlsztynTV