JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Indykpol pokonał na wyjeździe Mistrzów Polski

Indykpol AZS Olsztyn przerwał zwycięską serię Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Akademicy najpierw w efektownym stylu doprowadzili do tie-breaka, a potem pewnie go wygrali (15:12).

W premierowej odsłonie ZAKSA bardzo szybko odskoczyła rywalom. Indykpol miał problemy w przyjęciu, a Aleksander Śliwka nie wstrzymywał ręki w ataku. Przy stanie 5:10 Javier Weber sięgnął po zmiany, ale i one nie zmieniły losów tego seta. ZAKSA do końca utrzymała dobrą dyspozycję i wygrała seta 25:17.

Od początku drugiej odsłony prym wiedli odmienieni siatkarze Indykpolu. W decydującym momencie seta gracze AZS-u świetnie czytali grę rywali, popisując się fantastycznymi blokami wygrywając 22:25.

Indykpol otworzył wynik trzeciego seta atakiem Lipińskiego, ale potem fenomenalną serią popisała się ZAKSA. W polu serwisowym brylował David Smith. Seta dla Kędzierzynian pewnym atakiem zakończył Olek Śliwka (25:18).

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla poszli za ciosem rozpoczynając czwartego seta od trzypunktowego prowadzenia. Różnicę znów robiły zagrywki. Gdy wydawało się, że w tym secie już nic się nie wydarzy, w polu serwisowym AZS-u zameldował się Karol Butryn. Przeciętnie spisujący się do tej pory atakujący bombardował przyjęcie rywali, dokładając trzy asy serwisowe. Kolejne piłki w ataku szły do Butryna, a on pewnie je wykorzystywał, najpierw wyprowadzając swój zespół na prowadzenie, a potem zdobywając zwycięski punkt – 25:27.

Indykpol udanie rozpoczął decydującą odsłonę. W ofensywie niezmiennie nie zawodził Butryn, a gdy Szymon Jakubiszak dołożył punkt zagrywką, goście prowadzili 3:6. Akademicy nie zwalniali ręki w polu serwisowym i po dwóch asach Andringi jeszcze powiększyli swoje prowadzenie 5:11. Podopieczni Javiera Webera nie wypuścili z rąk zwycięstwa, a Karol Butryn kolejnym świetnym atakiem zakończył cały mecz (12:15).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński, Dmytro Paszycki, Przemysław Stępień – Korneliusz Banach (libero) – Tomasz Kalembka, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski (libero).

Indykpol AZS Olsztyn: Robert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) – Jakub Ciunajtis (libero), Kamil Szymendera, Karol Jankiewicz, Jak Król, Szymon Jakubiszak.

W środę w Iława ostatnie spotkanie w tym roku. O godzinie 16.15 Indykpol zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/Ł. Sadlak

Więcej w siatkówka
Trzy sety w Radomiu i trzecie zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn z trzecią ligową wygraną z rzędu! Podopieczni Javiera Webera pokonali tym razem w Radomiu Cerrad Eneę Czarnych 3:0 (w setach: 25:20, 25:22...