DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Indykpol AZS z kolejną wygraną. Kontuzja Tuanigi

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn odnieśli zwycięstwo w meczu 21. kolejki PlusLigi przeciwko BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 25:17, 22:25, 25:19). To 3 wygrana akademików z rzędu.

W pierwszych dwóch partiach tego spotkania akademicy dali pokaz swoich umiejętności, wygrywając sety do 20 i 17. Niestety drugi set miał też niemiłe konsekwencje. Kontuzji prawego łokcia doznał rozgrywający olsztynian Joshua Tuaniga, który został odwieziony do szpitala.

Trzeci set to wyrównana walka, ale przez większość seta to przyjezdni gonili wynik. Ten set na swoim koncie zapisali gospodarze.

Czwarta partia okazała się ostatnią, bo akademicy nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa, kończąc seta 25:19 i cały mecz 3:1.

BBTS Bielsko-Biała: Mateusz Zawalski, Radosław Gil, Kornel Formela, Dawid Woch, Daulton Sinoski, Konstantin Cupkovic – Dominik Teklak (libero) – Bartosz Fijałek (libero), Ovidiu-Costi Darlaczi, Radosław Puczkowski, Jan Urbanowicz, Jake Hanes.

Indykpol AZS Olsztyn: Mateusz Poręba, Joshua Tuaniga, Moritz Karlitzek, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński – Kuba Hawryluk (libero) – Jan Król, Konrad Jankiewicz, Szymon Jakubiszak, Robbert Andringa.

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Set, który trwał 43 minuty. Indykpol AZS wygrał na wyjeździe z GKS-em Katowice

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w zaległym spotkaniu 18 kolejki PlusLigi, pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Bartłomiej Lipiński. W ligowej tabeli olsztynianie awansowali...