DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn wygrywa z MKS-em Będzin po pięciosetowej batalii

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali na wyjeździe MKS Będzin 3:2 (25:17, 21:25, 20:25, 25:21, 15:11) w rozgrywkach PlusLigi.

To trzecia z rzędu wygrana podopiecznych Daniela Castellaniego. Najwięcej punktów w drużynie Akademików zdobył czeski atakujący Jan Hadrava (24 pkt), zaś najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano środkowego AZS-u – Seyeda Mousavi’ego (16 pkt, 71% skuteczności w ataku).

Drużyna ze stolicy Warmii zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli PlusLigi, które premiowane jest awansem do ćwierćfinału rozgrywek. Warto jednak dodać, że przed Indykpolem jeszcze cztery spotkania do rozegrania.

„Nie jest sztuką wygrywać mecze, kiedy wszystko wychodzi” – zaznacza szkoleniowiec AZSu – Daniel Castellani:

Wygraliśmy to spotkanie powracając z bardzo dalekiej podróży. Grając dobrze czy gorzej, zespół walczył do samego końca. Najważniejsze jest to, że w sytuacjach kryzysowych potrafiliśmy znaleźć rozwiązania, które zaprowadziły nas do zwycięstwa. To cenna wskazówka.

00:00 / 00:00

Rozczarowany postawą zespołu w czwartym i piątym secie był środkowy MKS-u Będzin, kiedyś olsztyńskiego AZS-u – Dawid Gunia.

Dobry mecz zagrał olsztyński środkowy – Mateusz Poręba, jednak zdarzył mu się także komiczny błąd na zagrywce w czwartym secie, kiedy to zagrał… pod siatką.

Były libero olsztyńskiego AZS-u, a obecnie MKS-u Będzin – Michał Potera nie potrafił wskazać przyczyn porażki jego zespołu w czwartym i piątym secie.

Kolejny mecz olsztynianie zagrają 7 marca, o godz. 20.30. Ich rywalem w hali Urania będzie obecny mistrz Polski i wicelider PlusLigi – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Autor: P. Świniarski/A. Dybcio
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Ostatni zespół PlusLigi na drodze Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Tutaj nie ma łatwych spotkań”

Po zwycięstwie w Lubinie z miejscowym Cuprum, siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn mają ochotę na kolejne trzypunktowe zwycięstwo. Tym razem na ich drodze stanie ostatni zespół w...