Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął przygotowania do nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi

Marco Bonitta

Fot. www.indykpolazs.pl

Zabrakło oczywiście reprezentantów krajów uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich (Irańczyka Meisama Salehiego i Amerykanów – Torreya DeFalco i Taylora Averilla) oraz Holendra Robberta Andringi, który przygotowuje się ze swoją kadrą do mistrzostw Europy.

Nastroje jednak dopisywały o co zadbał nowy pierwszy trener – Marco Bonitta. Otóż pierwsza rozmowa z zespołem nie dotyczyła regulaminu, celów na ten sezon czy sposobu treningu, ale pseudonimów zawodników. Skąd taka właśnie metoda? Posłuchajmy Marco Bonitty.

00:00 / 00:00

Tłumaczenie:

Przyznaję – jestem trochę dziwnym trenerem. A poważnie – chciałem, żeby od pierwszego treningu wytworzyła się pozytywna atmosfera między nami. To był zabawny początek przygotowań. Chcę żeby zawodnicy mieli świadomość, że jestem blisko nich – nie tylko jako trener, ale również jako osoba. – Poznaliśmy pseudonimy zawodników, sztabu szkoleniowego z wyjątkiem Marco Bonitty. – Bo nie mam pseudonimu. Jeśli chcecie – możecie mówić mi „Bonny”.

Była okazja porozmawiać z nowymi nabytkami Indykpolu AZS-u Olsztyn. Za rozegranie w przyszłym sezonie będzie odpowiadał między innymi Jan Firlej, który trafił do stolicy Warmii i Mazur z GKS-u Katowice.

00:00 / 00:00

Za skuteczne atak będzie natomiast odpowiadać Karol Butryn, który ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

00:00 / 00:00

Więcej rozmów z zawodnikami w niedzielnym Magazynie Sportowym Radia Olsztyn po 19.05.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Marcin Możdżonek: Wiem, jak to jest grać przy pustych trybunach

W poniedziałek o godz. 7.20 siatkarze reprezentacji Polski rozegrają drugi mecz w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich. Podopieczni Vitala Heynena, którzy przegrali pierwszy mecz z Iranem 2:3,...

Zamknij
RadioOlsztynTV