DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn przegrał pierwszy mecz z Asseco Resovią Rzeszów

W pierwszym meczu o 5. miejsce w tabeli PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 1:3 (21:25, 25:20, 16:25, 23:25).

W dwumeczu z Asseco Resovią Rzeszów zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera walczą nie tylko o zajęcie jak najwyższej pozycji na koniec sezonu, ale także o awans do jednego z turniejów europejskiego czempionatu – pucharu Challenge.

Przed meczem rozstrzygnęliśmy plebiscyt na najlepszego siatkarza akademików w kończącym się sezonie. Wygrał z dużą przewagą Karol Butryn. Atakujący zostawił w tyle Amerykanina – Toreya De Falco oraz Jana Firleja.

00:00 / 00:00

Sporo grał drugi rozgrywający Indykpolu AZS-u Karol Jankiewicz.

Były libero akademików – obecnie Resovii – Michał Potera zastąpił nieobecnego Pawła Zatorskiego.

W ćwierćfinale olsztynianie przegrali z PGE Skrą Bełchatów. W pierwszym meczu w Bełchatowie sprawili sensację, zwyciężając 3:1, w drugim spotkaniu w Iławie przegrali 0:3. W decydującym starciu oba zespoły zapewniły kibicom pięciosetowy „siatkarski dreszczowiec”, w którym więcej zimnej krwi zachowała Skra.

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczął sezon meczem z Asseco Resovią Rzeszów i pojedynkiem z tą drużyną sezon zakończy. Oba mecze w trakcie fazy zasadniczej wygrali 7-krotni mistrzowie Polski. Olsztynianie nie zdobyli wówczas żadnego seta.

Rewanżowy mecz odbędzie się w środę 27 kwietnia o godzinie 17:30 w hali Podpromie w Rzeszowie. W przypadku remisu, obowiązuje zasada ,,złotego seta”, granego do 15 punktów. Zwycięzca dwumeczu będzie miał prawo gry w Pucharze Challenge. Ewentualny awans byłby powrotem dla olsztyńskich siatkarzy na europejską arenę po 3 latach nieobecności.

Redakcja: K. Ośko

Słuchacze zdecydowali. Sprawdź, kto wygrał plebiscyt na najlepszego zawodnika Indykpolu AZS-u Olsztyn

Więcej w siatkówka
W niedzielę Indykpol AZS zagra o 5. miejsce w PlusLidze

Pomimo przegranej w ćwierćfinale PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn mają jeszcze, o co walczyć. W niedzielę po raz ostatni przed własną publicznością...