Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indykpol AZS Olsztyn podsumował sezon. „Pozostał pewien niedosyt”

Fot. P. Świniarski

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zajęli w minionym sezonie PlusLigi 6. miejsce. Włodarze klubu oraz sponsorzy uroczyście podsumowali minione rozgrywki mistrzostw Polski w wykonaniu akademików.

Jak to 6. miejsce ocenia prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn – Tomasz Jankowski?

Myślę, że jest to udany sezon z odrobiną niedostytu. Udany, ponieważ zajęliśmy 6. miejsce, lepsze niż rok temu. Graliśmy widowiskowo, w pewnym momencie wygrywaliśmy mecz za meczem. A niedosyt, ponieważ w trzecim meczu w Bełchatowie w tie-breaku prowadziliśmy 10:7. Byliśmy o krok od tego, by awansować do najlepszej czwórki. Nie udało się, więc pozostał niedosyt. Ale generalnie uważam ten sezon za udany.

00:00 / 00:00

Fot. P. Świniarski

– Z czasem ten niedosyt zniknął i jesteśmy zadowoleni z wyniku – przyznał drugi trener Indykpolu AZS-u Olsztyn – Marcin Mierzejewski.

Niedosyt faktycznie był po przegranych meczach ze Skrą Bełchatów, natomiast po takim przemyśleniu i całym podsumowaniu sezonu uważam, że to szóste miejsce jest dobrym wynikiem. Że naprawdę zrobiliśmy dobrą robotę i godnie reprezentowaliśmy nasz region, klub, miasto, na arenie krajowej.

00:00 / 00:00

Z olsztyńskim zespołem pożegnali się między innymi: rozgrywający Jan Firlej, przyjmujący Torey DeFalco oraz libero – Jędrzej Gruszczyński. Jeszcze w tym tygodniu Indykpol AZS poinformuje o pierwszym transferze klubu przed nowym sezonem.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Indykpol AZS Olsztyn kompletuje skład na nowy sezon. Kontrakt przedłużył Dawid Siwczyk

Wychowankowie przedłużyli kontrakty

Czterech zawodników opuści Indykpol AZS Olsztyn

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Trening pod okiem mistrza świata. Możdżonek Cup dotarł do Olsztyna

Ponad setka uczniów z olsztyńskich szkół średnich rywalizowała w sali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w turnieju siatkarskim Możdżonek Cup. - Po 2 latach sportowego zastoju spowodowanego...

Zamknij
RadioOlsztynTV