Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indykpol AZS Olsztyn podejmie GKS Katowice

Fot. indykpolazs.pl

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn podejmą w niedzielę jedną z największych niespodzianek tegorocznego sezonu PlusLigi, czyli GKS Katowice. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Słabego jest sąsiadem akademików w tabeli – z dorobkiem 20 punktów zajmuje 8. miejsce. Indykpol AZS jest na 7. i ma 24 punkty. Pierwszy gwizdek już o godz. 14.45!

Katowiczanie sprawili kilka ligowych niespodzianek, pokonując m.in. wyżej notowanych od siebie Asseco Resovię Rzeszów czy Aluron CMC Wartę Zawiercie, z którym w minioną niedzielę – dwa do trzech – przegrali z kolei olsztynianie.

– Pomimo minimalnej porażki nie zamierzamy zwieszać głów, choć pozostał lekki niedosyt – przyznał olsztyński libero Jędrzej Gruszczyński.

Wywiezienie punktu z tak trudnego terenu jakim jest Zawiercie na pewno działa budująco na drużynę. Mecz był bardzo nierówny – raz my wygrywaliśmy, a raz Aluron CMC. Pozostaje lekki niedosyt, ale i tak cieszymy się z tego jednego punkt. Katowiczanie bardzo dobrze grają w systemie ,,blok-obrona” i są skuteczni, będą bardzo trudni do złamania podczas swojej pierwszej akcji. Najważniejsza będzie jednak nasza gra oraz to, na ile będziemy mogli wywrzeć presję na zagrywce, czyli to co potrafimy robić najlepiej.

00:00 / 00:00

W pierwszej rundzie Indykpol AZS Olsztyn pokonał GKS Katowice 3:0. Gospodarze tamtego pojedynku mieli jednak do dyspozycji tylko 8 graczy. Powodem problemów kadrowych były choroby i kontuzje. MVP meczu został wybrany wtedy Karol Butryn z Indykpolu.

Początek meczu w hali przy Małym Jezioraku w Iławie w niedzielę o godzinie 14:45.

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory w Korszach. Sześciu kandydatów walczy o fotel burmistrza

W Korszach rozpoczęły się wybory burmistrza. Do godz. 21 wyborcy mogą głosować w dziewięciu komisjach. W wyborach startuje sześciu kandydatów. Przewodnicząca miejskiej komisji wyborczej w Korszach...

Zamknij
RadioOlsztynTV