Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW: w Sylwestra nawet kilkanaście stopni na plusie

Fot. B.Świerkowska-Chromy

W Sylwestra termometry pokażą nawet kilkanaście stopni na plusie, ale miejscami może popadać – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nowy Rok w całym kraju ma być ciepły i pogodny.

Według synoptyków w sylwestrową sobotę najcieplej będzie w zachodnich częściach kraju. To tam termometry pokażą nawet 15 stopni, m.in. w Zielonej Górze i Wrocławiu, a w Legnicy – nawet 16. Chłodniej będzie na wschodzie i południowym wschodzie kraju. W Suwałkach, w Białymstoku, w Lublinie czy w Zakopanem temperatura wyniesie 6-7 stopni C.

W Sylwestra miejscami może popadać, zwłaszcza w zachodniej Polsce. Na wschodzie opady będą słabsze. Śnieg lub deszcz ze śniegiem spodziewany jest tylko wysoko w Tatrach. Spodziewana tam temperatura to ok. 3 stopnie. W górach – Tatrach, Beskidach, Sudetach – będzie ponadto silnie wiało. W Sudetach porywy wiatru mogą osiągać nawet 120 km/h.

W niedzielę, pierwszy dzień 2023 roku, ma być jeszcze cieplej i pogodniej. Słabe opady deszczu spodziewane są tylko miejscami na północy kraju. Wiatr w górach osłabnie.

W Nowy Rok znów najcieplej będzie w województwach lubuskim i dolnośląskim, gdzie termometry pokazywać będą nawet 15 stopni. Chłodniej w Małopolsce i na Podkarpaciu. Spodziewana temperatura w Zakopanem to 10 stopni, a w Rzeszowie 9 stopni. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie się wahać miedzy 10 a 15 stopniami C.

Autor: A. Ziemska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pogoda, deszcz
Warmia i Mazury: na wschodzie regionu przelotny śnieg

W okolicach Gołdapi i Olecka oraz Węgorzewa i Giżycka w poniedziałek rano pada przelotny, mokry śnieg. Na razie nie pracuje sprzęt do odśnieżania, drogi miejscami mogą...

Zamknij
RadioOlsztynTV