Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW: gorący długi weekend, możliwe burze

Fot. P. Getka

Do końca długiego weekendu temperatury na Warmii i Mazurach będą sięgały maksymalnie do 30 stopni Celsjusza – wynika z prognozy IMGW. Od niedzieli możliwe będą przelotne opady deszczu i burze.

Na sobotę synoptycy zapowiadają dla regionu zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C do 30 st. C. Będzie wiał słaby wiatr, okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy z soboty na niedzielę wystąpi umiarkowane zachmurzenie. Miejscami, zwłaszcza w centrum i na wschodzie województwa, można się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna wyniesie od 14 do 16 st. C.

W niedzielę w ciągu dnia prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, okresami wzrastające do dużego. Miejscami, zwłaszcza na południu i zachodzie regionu, możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 do 30 st. C.

W poniedziałek zachmurzenie ma być umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wahać się będzie od 29 do 31 st. C. Wiał będzie słaby wiatr, południowo-wschodni i wschodni – prognozuje IMGW.

 

Redakcja: Ł. Sadlak (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda
Po upalnym piątku zmiana pogody. W weekend deszcze i burze z gradem

Po upalnym piątku, na resztę weekendu synoptycy IMGW prognozują dla woj. warmińsko-mazurskiego spadek maksymalnych temperatur do 22-24 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i...

Zamknij
RadioOlsztynTV