Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ile urodzeń i zgonów w regionie w 2022 roku? Samorządy podały dane

Mniej urodzeń i mniej zgonów – to bilans roku 2022 do poprzedniego. Największe miasta regionu podały dane demograficzne.

W Olsztynie urodziło się prawie o 200 mniej dzieci niż w roku 2021, a w przypadku zgonów różnica to ponad 270 osób.

Jak informuje Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza w ubiegłym roku urodziło się 4 322 dzieci, zmarło 2 806 osób. Ponadto w stolicy regionu było o 21 ślubów więcej niż w 2021 roku.

00:00 / 00:00

Z kolei w Elblągu również odnotowano mniej urodzeń i zgonów w stosunku do roku poprzedzającego. Jak przyznaje Joanna Urbaniak, rzeczniczka tutejszego urzędu miasta w 2022 roku urodziło się 1 958 dzieci, a zmarło 1 968 osób. Było też więcej ślubów i mniej rozwodów.

00:00 / 00:00

W trzecim co do wielkości mieście naszego regionu – w Ełku nie ma jeszcze szczegółowych danych, a z ogólnych wynika, że wydano w 2022 roku o sto mniej różnego rodzaju aktów niż w roku poprzedzającym.

Zofia, Zuzanna, Aleksander i Jan – to jedne z najpopularniejszych imion, nadawanych dzieciom w 2022 roku w województwie warmińsko-mazurskim. Rzeczniczka olsztyńskiego ratusza, oprócz popularnych wymienia również najrzadsze.

W Olsztynie królowały takie imiona dla dziewczynek jak: Hanna, Zofia, Zuzanna, Maja i Maria, a dla chłopców: Aleksander, Antoni, Jan, Nikodem i Jakub. Oprócz popularnych wymienia także imiona nadawane bardzo rzadko. Dla dziewczynek to: Dalia, Bianka, Sabina, Jowita i Dorota, a dla chłopców to Sergiusz, Juliusz, Natan, Dorian i Kolin (Colin).

00:00 / 00:00

W Elblągu do popularnych imion należały: Laura, Antoni i Leon, a w Ełku: Maja, Hanna i Nikodem.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, demografia, urodzenia, populacja, Województwo Warmińsko-Mazurskie, ludność, statystyki, zgony
Zakaz marnowania prądu w ratuszu. Jest zarządzenie prezydenta

Prezydent Olsztyna wydał zarządzenie dotyczące oszczędzania energii w urzędzie. Urzędnicy mają odłączać z sieci nieużytkowane urządzenia, listwy zasilające lub drukarki i bez powodu nie włączać oświetlenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV