DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

II Liga. ŁKS Łódź triumfuje w Elblągu

Olimpia Elbląg przegrała przed własną publicznością z rezerwami ŁKS-u Łódź 1:3. Bohaterem przyjezdnych okazał się autor dwóch goli – Aleksander Ślęzak.

Pierwsza bramka dla gości padła w 36 minucie. Zdobył ją z rzutu karnego obrońca łódzkiej drużyny Aleksander Ślęzak. Sytuacja powtórzyła się w drugiej połowie, kiedy Ślęzak ponownie zdobył gola z jedenastu metrów (80 minuta), podwyższając wynik na 2:0 dla łodzian. Kontaktową bramkę dla gospodarzy, tuż po wznowieniu gry, zdobył pomocnik Marcel Stefaniak. Gdy wydawało się, że ostatnie minuty będą należały do Olimpii, kontrę zakończoną golem przeprowadzili łodzianie. Na listę strzelców wpisał się pomocnik ŁKS-u Mikołaj Lipień.

Przemysław Gomułka na pomeczowej konferencji podziękował kibicom za świetny doping i podsumował grę swojej drużyny.

Trener rezerw ŁKS-u Rafał Pogorzała gratulował piłkarzom i całemu sztabowi zwycięstwa, podkreślając, że pracuje z fantastyczną grupą ludzi.

W ligowej tabeli Olimpia ma zaledwie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Elblążanie kolejny mecz zagrają na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

W sobotę swoje spotkanie rozegra olsztyński Stomil. Podopieczni Grzegorza Lecha zagrają na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Początek o godzinie 18.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Źródło: flashscore.pl

Autor: Ł. Sadlak/T. Owczarek

Więcej w Olimpia Elbląg
Przełamanie Stomilu. Pierwszy ligowy punkt od prawie miesiąca

Bezbramkowy remis Stomilu w Kaliszu i przegrana Olimpii w Siedlcach z Pogonią 0:1 - to bilans II-ligowych klubów piłkarskich w 25. kolejce spotkań. Szczególnie cenny jest...